Marek Rutkiewicz z grupy Mróz Active Jet pozostał liderem cyklu kolarskiej Pro-Ligi Arkus & Romet po zakończonym w sobotę Małopolskim Wyścigu Górskim. Zwycięzca wyścigu Jacek Morajko (Mróz) zdobył swoje pierwsze punkty i awansował na czwarte miejsce. W klasyfikacji drużynowej nadal prowadzi grupa CCC Polsat Polkowice.

Małopolski Wyścig Górski nie wprowadził zmian w czołówce klasyfikacji ProLigi Arkus & Romet. Powiększyła się natomiast liczba zawodników, którzy walczyć będą o końcowe zwycięstwo. Z pierwszej czwórki klasyfikacji na starcie wyścigu pojawił się jedynie Marek Rutkiewicz. Dla lidera Pro-Ligi, który zajął w wyścigu 20 miejsce był to jednak pierwszy start po kontuzji odniesionej po wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich.

Zakończony w sobotę wyścig zdominował Jacek Morajko. Olimpijczyk z Pekinu zwyciężył w klasyfikacji generalnej wygrywając także klasyfikacje punktową i górską. Kolarz grupy Mróz Active Jet koszulkę lidera założył na drugim etapie i obronił do mety plasując się w czołówce każdego z odcinków. W czołowej dziesiątce znalazło się sześciu Polaków, trzecie miejsce zajął Mateusz Taciak (Mróz), piąte – Błażej Janiaczyk (Mróz Active Jet), szóste -Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice), dziewiąte – Radosław Romanik (DHL Author) i dziesiąte – Mariusz Gil (Baboco Revor).

W klasyfikacji indywidualnej Pro-Ligi Jacek Morajko awansował na czwarte a Mateusz Taciak na szóste miejsce. Obaj kolarze zdobyli swoje pierwsze punkty w tegorocznym cyklu. Liderem pozostaje Marek Rutkiewicz przed Bartoszem Huzarskim (ISD Neri) oraz Tomaszem Marczyńskim (CCC Polsat Polkowice).

W klasyfikacji drużynowej na prowadzeniu pozostała grupa CCC Polsat Polkowice. Druga w zestawieniu grupa Mróz Active Jet odrabia straty i do rywali z Polkowic traci już tylko pięć punktów. Trzecie miejsce zajmuje Aktio Group Mostostal Puławy.

Kolejnymi wyścigami zaliczanymi do punktacji Pro-Ligi będą Mistrzostwa Polski w jeździe na czas i w wyścigu ze startu wspólnego. Wyścig ze startu wspólnego będzie miał kategorię SUPER.

Z wyścigu elity ze startu wspólnego przeprowadzimy internetową relację na żywo. Już dziś serdecznie zapraszamy (Niedziela, godz. 11:20)!

.

Pełna klasyfikacja indywidualna ProLigi > tutaj

Pełna klasyfikacja drużynowa ProLigi > tutaj