RadioShack nie otrzymała od organizatorów Vuelta a Espana zaproszenia na tegoroczny wyścig, organizowany po raz 75. Amerykański zespół nie znalazł się w gronie sześciu zespołów, które miały otrzymać zaproszenia od organizatorów.

Wśród wspomnianych sześciu zespołów znalazły się: Andalucía-Cajasur, Xacobeo-Galicia, Cervélo TestTeam, Team Sky, Katusha i Garmin-Transitions.

Dla amerykańskiej ekipy to spore zaskoczenie. Radioshack nie pojechało na Giro, specjalnie oszczędzając siły na Vueltę. „My naprawdę chcieliśmy pojechać w tym wyścigu, niestety nie zaproszono nas”, powiedział rzecznik prasowy RadioShack, Philippe Maertens. „Organizatorzy powiedzieli nam, że nie reprezentujemy wysokiego poziomu, a inne zespoły są lepsze”, dodał Maertens.

Rzecznik prasowy zdradził, że w ekipie na hiszpański wyścig mieli się znaleźć: zwycięzca Daphine Libere, J. Brajkovic oraz Levi Lepheimer. Armstrong nie wyraził chęci uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Pełna lista zespołów biorących udział w Vuelta a Espana 2010:

Ag2r-La Mondiale, Astana, Bbox Bouygues Telecom, Caisse d’Epargne, Cofidis, Euskaltel-Euskadi, Footon-Servetto, Française Des Jeux, Lampre-Farnese Vini, Liquigas-Doimo, Omega Pharma-Lotto, Quick Step, Rabobank, HTC-Columbia, Milram, Saxo Bank, Andalucia – Cajasur, Cervélo TestTeam, Garmin – Transitions, Sky Professional Cycling Team, Team Katusha oraz Xacobeo Galicia

Galopente