Włoch Omar Lombardi (Lucchini Unidelta) wygrał pierwszy etap Giro Bio – Giro Ciclistico d’Italia. Najlepszy z Polaków, Piotr Gawroński (MGKvis Norda Pacific) dopiero 49.

Etap o długości 139 kilometrów odbył się na pagórkowatej trasie w okolicach Cairo Montenotte.

Lombardi okazał się najszybszy z 21-osobowej ucieczki, pokonując Kolumbijczyka Julian Arredondo Moreno (Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi) oraz swojego rodaka Enrico Battaglin (G.S. Zalf Desiree Fior).

Na pierwszej lotnej premii, dobrą 3 lokatę uzyskał najwyżej sklasyfikowany spośród Polaków na dzisiejszym etapie, Piotr Gawroński.

Wyniki 1 etapu Giro Bio:

1 Omar Lombardi (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia 2:47:11
2 Julian Arredondo Moreno (Col) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi
3 Enrico Battaglin (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
4 Federico Rocchetti (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D.
5 Jonathan Monsalve Pertsinidis (Ven) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
6 Luca Benedetti (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia
7 Stefano Locatelli (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca
8 Maurizio Gorato (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa
9 Carlos Quintero Norena (Col) Bedogni Grassi Natalini
10 Edward Beltran (Col) Colombia National Team
11 Andrea Vaccher (Ita) Ort Reale Mutua
12 Winer Anacona (Col) Colombia National Team
13 Carlos Betancur (Col) Colombia National Team
14 Otavio Bulgarelli (Bra) Mgkvis Norda Pacific
15 Daniel Jaramillo (Col) Colombia National Team
16 Matteo Durante (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano
17 Henry Frusto (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi
18 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Futura Team – Matricardi
19 Javier Gomez (Col) Colombia National Team
20 Antonio Santoro (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
21 Daniele Aldegheri (Ita) Mantovani Cycling Fontana 0:00:27
22 Kristian Sbaragli (Ita) Team Hoppla’ Magis Mavo Infissi
23 Francesco Lasca (Ita) Bedogni Grassi Natalini
24 Andrea Lupori (Ita) Bedogni Grassi Natalini
25 Gianluca Leonardi (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo
26 Igor Romero (Spa) Pays Basque National Team
27 Paolo Locatelli (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca
28 Matteo Belli (Ita) Team Hoppla’ Magis Mavo Infissi
29 Andrei Nechita (Rom) Ort Reale Mutua
30 Matteo Rabottini (Ita) Aran d’Angelo & Antenucci Cogem
31 Gabriele Pizzaballa (Ita) Team Palazzago
32 Eugenio Alafaci (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia
33 Gianluca Maggiore (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D.
34 Matteo Busato (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
35 Edoardo Zardini (Ita) Mantovani Cycling Fontana
36 Davide Orrico (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca
37 Robingzon Oyola (Col) Colombia National Team
38 Costantino Bedin Mattia (Ita) Generali
39 Emanuele Moschen (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia
40 Diego Zanco (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
41 Cristopher Bosio (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
42 Enrico Mantovani (Ita) G.S. Team Trentino
43 Roberto Greselin (Ita) Mantovani Cycling Fontana
44 Tommaso Salvetti (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa
45 Antonio Doneddu (Ita) Team Palazzago
46 Gianluca Randazzo (Ita) Team Hoppla’ Magis Mavo Infissi
47 Edoardo Costanzi (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior 0:00:36
48 Marco Prodigioso (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano
49 Piotr Gawronski (Pol) Mgkvis Norda Pacific
50 Simon Holt (GBr) De Nardi Colpack Bergamasca
51 Andrew Fenn (GBr) Great Britian National Team
52 Davide Gomirato (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
53 Manuel Fedele (Ita) Aran d’Angelo & Antenucci Cogem
54 Lukasz Owsian (Pol) Mgkvis Norda Pacific
55 Maurizio Anzalone (Ita) Team Palazzago
56 Romain Beney (Ita) Suisse National Team
57 Alessio Marchetti (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D.
58 Simone Baldissera (Ita) G.S. Team Trentino
59 Erick Rowsell (GBr) Great Britian National Team
60 Paolo Colonna (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D
61 Carlos Alexandre Manarelli (Bra) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo
62 Luca Dodi (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano
63 Nathan Pertica (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano
64 Alessio Taliani (Ita) Team Hoppla’ Magis Mavo Infissi
65 Kanstantsin Klimiankou (Blr) Team Palazzago
66 Daniele Angelini (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano 0:01:13
67 Gennaro Maddaluno (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano 0:01:19
68 Massimo Graziato (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli
69 Fabio Aru (Ita) Team Palazzago
70 Alessandro Stocco (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli 0:01:30
71 Derik Zampedri (Ita) G.S. Team Trentino
72 Michele Torri (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano
73 Manuele Boaro (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli 0:01:37
74 Roman Chuchulin (Ukr) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano
75 Roman Stricker (Ita) Suisse National Team
76 Antonino Casim Parrinello (Ita) Bedogni Grassi Natalini
77 Paolo Centra (Ita) Futura Team – Matricardi
78 Nicola Ruffoni (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
79 Gianfranco Zilioli (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca
80 Michele Foppoli (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D
81 Yauheni Ivanou (Blr) Futura Team – Matricardi 0:01:39
82 Birgualex Gradinaro (Rom) Team Hoppla’ Magis Mavo Infissi 0:02:09
83 Godoy Sergio Daniel (Arg) Argentina National Team 0:02:12
84 Enrico Cecchin (Ita) Ort Reale Mutua 0:03:05
85 Nicola Boem (Ita) Ort Reale Mutua
86 Matteo Mammini (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
87 Samuele Anichini (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano 0:04:54
88 Andrea Palini (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D. 0:05:15
89 Diego Aldegheri (Ita) Mantovani Cycling Fontana
90 Adam Adamkiewicz (Pol) Mgkvis Norda Pacific
91 Andrea Di Corrado (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca 0:05:38
92 Matteo Fedi (Ita) Team Hoppla’ Magis Mavo Infissi
93 Pawel Charucki (Pol) Mgkvis Norda Pacific 0:05:40
94 Leandro Cotesta (Ita) Team Palazzago 0:07:51
95 Mirko Tedeschi (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D. 0:08:21
96 Simone Boifava (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
97 Stefano Agostini (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
98 Massimo Pirrera (Ita) Bedogni Grassi Natalini
99 Remco Te Brake (Ned) Nederland National Team
100 Andrea Menapace (Ita) G.S. Team Trentino
101 Stefano Melegaro (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo
102 Christian Delle Stelle (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli
103 Tom Kohn (Lux) Generali
104 Tom Dumoulin (Ned) Nederland National Team
105 Julien Taramarcaz (Blr) Suisse National Team
106 Omar Berrtazzo (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli
107 Giacomo Nizzolo (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli
108 Nicola Danesi (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
109 Salvatore Puccio (Ita) Bedogni Grassi Natalini
110 Daniele Zuanon (Ita) Generali
111 Mark Christian (GBr) Great Britian National Team
112 Giuseppe Conversano (Ita) Aran d’Angelo & Antenucci Cogem
113 Manuel Capillo (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa
114 Rolf Kobelt (Ita) Suisse National Team
115 Frantisek Padour (Cze) Mgkvis Norda Pacific
116 Matteo Trentin (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo
117 Angelo Gargaro (Ita) Aran d’Angelo & Antenucci Cogem
118 Corrado Lampa (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi
119 Domenico Losani (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi
120 Davide Bonomi (Ita) Mantovani Cycling Fontana
121 Daniele Cavasin (Ita) Ort Reale Mutua
122 Ugaitz Artola (Spa) Pays Basque National Team
123 Mikel Bizkarra (Spa) Pays Basque National Team
124 Maxim Kumilevski (Blr) Tecninox Steriltom Podenzano
125 Nicola Dal Santo (Ita) Mantovani Cycling Fontana
126 Danilo Celano (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi 0:09:45
127 Nieck Busser (Ned) Nederland National Team
128 Aitor Ocampos (Spa) Pays Basque National Team 0:10:06
129 Samuele Galligani (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
130 Roberto d’Agostin (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo
131 Mikel Filgueirea (Spa) Pays Basque National Team
132 Thomas Pinaglia (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano
133 Riccardo Biasio (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo
134 Christopher Schneeerger (Ita) Suisse National Team
135 Carlos Ruben Ackermann (Arg) Argentina National Team
136 Raymond Kreder (Ned) Nederland National Team
137 Thomas Casarotto (Ita) Generali
138 George Atkins (GBr) Great Britian National Team
139 Martino Castellana (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
140 Vitalii Brychak (Ukr) Aran d’Angelo & Antenucci Cogem
141 Marco Iarlori (Ita) Aran d’Angelo & Antenucci Cogem
142 Pim Ligthart (Ned) Nederland National Team
143 Ronan Van Zandbeek (Ned) Nederland National Team
144 Davide Pacchiardo (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa
145 Carmelo Marchetta (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa
146 Fabrizio Venezia (Ita) Futura Team – Matricardi
147 Lorenzo Bani (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano
148 Marco Bonan (Ita) G.S. Team Trentino
149 Oleksandr Polivoda (Ukr) Brunero Camel Pedalando In Langa 0:11:09
150 Renzo Zanelli (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia 0:12:36
151 Lorenzo Mola (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D
152 Nicola Gaffurini (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D
153 Riccardo Formica (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
154 Peio Bilbao (Spa) Pays Basque National Team
155 Ivan Martinelli (Ita) Futura Team – Matricardi 0:13:10
156 Andrea Guardini (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D.
157 Christoph Whorranll (GBr) Great Britian National Team
158 Giacomo Calzoni (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D
159 Marco Amicabile (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D 0:13:40
160 Andrea Girardini (Ita) G.S. Team Trentino
161 Mirco Bertolani (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia 0:16:12
162 Nico Brüngger (Ita) Suisse National Team
163 Thomas Rech (Ita) Ort Reale Mutua
164 Mirko Nosotti (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D.
165 Marco Peluso (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi 0:16:17
166 Enea Roberto Bertuccelli (Ita) Futura Team – Matricardi 0:16:38
167 Quilici Alejandro (Arg) Argentina National Team
168 Adrian Richeze (Arg) Argentina National Team
169 Sebastiano Dal Cappello (Ita) Generali
170 Luke Rowe (GBr) Great Britian National Team
NA Emiliano Fernadez Aguilera (Arg) Argentina National Team
NA Mirko Puccioni (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti