damiano_carusoMaciej Paterski na codzień jeżdżący w barwach Marchiol Pasta Montegrappa Site zajął 9 miejsce na trasie 2 etapu Giro BIO.

Giro d’Italia BIO Under 27 rozpoczął się 12 czerwca i składa się z dziewięciu etapów o łącznej długości 1297,2 km.

Na dzisiejszym, drugim etapie liczącym 152 km najszybszy okazał się Damiano Caruso (Mastromarco). Drugi był Federico Masiero (Marchiol Pasta Montegrappa Site), a trzeci Gianluca Brambilla (G.S.Zalf Desiree Fior).

Na dobrej dziewiątej pozycji przyjechał Maciej Paterski na codzień jeżdżący we włoskim zespole.

W wyścigu bierze udział polska drużyna TKK Pacific MGKvis Norda Toruń w składzie: Michał Kwiatkowski, Radosław Kwiatkowski, Piotr Gawroński, Łukasz Owsian, Chris Jory, Adam Adamkiewicz.

Najlepszy z polskiej ekipy na niedzielnym etapie był Michał Kwiatkowski, który zajął 19 pozycję.

Wyniki 2 etapu Girobio – Giro Ciclistico d’Italia: Modena – Lonato Del Garda, dystans 151.7km
1 Damiano Caruso (Ita) Mastromarco 3.12.17
2 Federico Masiero (Ita) Marchiol Pasta Montegrappa Site 0.08
3 Gianluca Brambilla (Ita) G.S.Zalf Desiree Fior
4 Efrem Salvi (Ita) UC Bergamasca De Nardi Daigo
5 Stefan Trafelet (Swi) VC Mendrisio-P.L. Valli
6 Sacha Modolo (Ita) G.S.Zalf Desiree Fior 0.11
7 Elia Viviani (Ita) Marchiol Pasta Montegrappa Site
8 Andrea Piechele (Ita) Trevigiani
9 Maciej Paterski (Pol) Marchiol Pasta Montegrappa Site
10 Gabriele Tassinari (Ita) G.S.Zalf Desiree Fior
.

.

19 Michał Kwiatkowski (Pol) MG Kvis – Norda Pacific 0.14
55 Łukasz Owsian (Pol) MG Kvis – Norda Pacific
112 Piotr Gawroński (Pol) MG Kvis – Norda Pacific 0.46
137 Adam Adamkiewicz (Pol) MG Kvis – Norda Pacific 1.59
148 Radosław Kwiatkowski (Pol) MG Kvis – Norda Pacific 2.04

.
Klasyfikacja generalna po 2 etapie:
1 Patrick Facchini (Ita) Cremonesi Arvedi Unidelta Lucchini 7.08.57
2 Matteo Mammini (Ita) Team Hoppla’ Seano Bellissima 0.02
3 Alejandro Monsalvev Pertsinidis Yonnatta (Ven) Mastromarco 0.07
4 Cesare Benedetti (Ita) UC Bergamasca De Nardi Daigo 0.11
5 Oleg Berdos (Mda) Brisot Cardin Bibanese
6 Gianluca Leonardi (Ita) Trevigiani
7 Kristijan Koren (Slo) Bottoli Nordelettrica Ramonda
8 Peter Kennaugh (GBr) Great Britain National Team 1.06
9 Dominik Nerz (Ger) German National Team 1.15
10 Cayetano Sarmiento (Col) Colombian National Team
.

.
48 Maciej Paterski (Pol) Marchiol Pasta Montegrappa Site 6.22
52 Michał Kwiatkowski (Pol) MG Kvis – Norda Pacific 6.25
71 Łukasz Owsian (Pol) MG Kvis – Norda Pacific
100 Piotr Gawroński (Pol) MG Kvis – Norda Pacific 6.57
150 Radosław Kwiatkowski (Pol) MG Kvis – Norda Pacific 8.15
154 Adam Adamkiewicz (Pol) MG Kvis – Norda Pacific 8.55