Fot: www.tkkpacifictorun.pl

TKK „Pacific” ma za sobą kolejny bardzo udany sezon. Zawodnicy i zawodniczki po raz 20. w historii klubu „ustrzelili” tytuł Klubowego Mistrza Polski na szosie. Gratulacje Zawodniczkom, Zawodnikom i trenerom złożyli podczas uroczystego podsumowania sezonu Michał Zaleski – prezydent Torunia, Aleksander Bęcek – sekretarz PZKol i Wojciech B. Sobieszak – prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, firmy będącej głównym sponsorem Klubu od 1994 roku. Firma przedłużyła kontrakt sponsorski na kolejny sezon! Tytuł Mistrza Polski na szosie odebrał w imieniu klubu prezes Aleksander Wasilewski.

Zawodniczki i zawodnicy TKK Pacific wywalczyli łącznie 27 medali Mistrzostw Polski, dodatkowo Agnieszka Skalniak wywalczyła Mistrzostwo Europy w jeździe indywidualnej na czas w Tartu (Estonia) oraz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym (Richmond. Sezon 2015 był fenomenalny w wykonaniu Agnieszki która oprócz wymienionych wyżej sukcesów zdobyła 4 tytuły Mistrzyni Polski (wyścig ze startu wspólnego, górskie MP, MP w kryterium ulicznym, MP w jeździe drużynowej elita), wygrywając przy tym wszystkie możliwe klasyfikacje i rankingi (Challange PZKol).

Nasze zawodniczki znakomicie spisywały się podczas międzynarodowych wyścigów UCI, do naszych dużych sukcesów możemy zaliczyć 3 miejsce Ani Plichty w klasyfikacji generalnej wyścigu Pucharu Świata Tour de Feminin – Krasna Lipa 2015. Udało nam się również walczyć z powodzeniem na etapówkach takich jak Gracia-Orlova , Thuringen Rhundfahrt, gdzie Paulina Brzeźna-Bentkowska odnotowała sukcesy etapowe. Cieszy nas również fakt, że byliśmy obecni na każdej wielkiej imprezie, kolarze TKK Pacific występowali w Igrzyskach Europejskich w Baku (Monika Brzeźna, Ania Plichta), Mistrzostwach Europy w Tartu, Estonia (Agnieszka Skalniak, Ola Kardas, Kasia Wilkos) i Mistrzostwach Świata w Richmond, USA (Monika Brzeźna, Ania Plichta, Kasia Wilkos i Aga Skalniak). Reprezentowali nie tylko klub ale też Miasto Toruń i Województwo Kujawsko-Pomorskie.

W gronie kolarskiej młodzieży wyróżniającymi się zawodnikami byli Damian Mądrzejewski (junior), który wygrał etap i był 2 w klasyfikacji generalnej międzynarodowego wyścigu „Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej” oraz wygrał etap wyścigu „Szlakami Jury”. Kuba Krysztofiak (młodzik) wygrał cały cykl Mini Tour de Pologne a jego kolega klubowy Konrad Kołodziejski był trzeci.

Zmaganiom juniorów młodszych nadawał Piotr Klimkowski który zdobył aż 4 medale Mistrzostw Polski i wygrał aż 8 wyścigów. Adrian Marzec to zwycięzca 16 wyścigów oraz tryumfator Kujawsko-Pomorskiej Ligi UKS. Na sukcesy TKK Pacific zapracowali ponadto: Mikołaj Gutek, Patryk Złotowicz, Daniel Śliwka, Kuba Wiśniewski, Mateusz Sztramkowski, Mateusz Michalski, Dawid Wojtowicz, Cezary oraz Sylwester Łączkowscy.

TKK Pacific ma za sobą również sukcesy organizacyjne, którym niewątpliwie jest organizacja wyścigu w ramach Mistrzostw Polski w Kryterium – Nestle Fitness Tour de Toruń. Impreza zorganizowana w samym sercu toruńskiej Starówki, prowadząca w większości po kostce brukowej.

– Dziękujemy za dotychczasową wieloletnią współpracę naszym stałym i sprawdzonym partnerom. Nasze działania wspierane są nieustannie od 1994 roku przez Wojciecha Sobieszaka prezesa firmy CPP Toruń-Pacific. Ponadto mecenasami wspierającymi nasze działania są Miasto Toruń i Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz firma Ewy Włoszczowskiej Questsport, producenta strojów kolarskich. Ta pomoc jest fundamentem naszych działań, które w sezonie 2015 były dodatkowo wspierane przez nowych partnerów do których zaliczamy Firmę Lipiński oraz Dacsa Group. Udało nam się nawiązać współpracę z marką Shimano Polska, dzięki której nasze zawodniczki mogły się ścigać na systemie elektronicznym który uczynił jazdę rowerem jeszcze bardziej komfortową. Dziękujemy również za wsparcie ze strony takich marek jak Continental czy PRO. Kolejne ważne ogniwo współpracy to samorządy lokalne. Wójtowie i burmistrzowie wspierają filialne UKS-y Pacifiku oraz aktywnie włączyli się w tworzenie Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. Osobne słowa uznania należą się Ludowym Zespołom Sportowym od lat tradycyjnie wspierającym kolarstwo – mówi Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy klubu.

Nasze nowe zawodniczki, które będą reprezentować TKK Pacific Toruń w sezonie 2016:

EDYTA JASIŃSKA – multimedalistka Mistrzostw Polski, medalistka Mistrzostw Europy specjalistka od konkurencji torowych. Edyta Jasińska ma szanse na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej w Rio de Janeiro 2016.
NATALIA RUTKOWSKA – specjalistka od konkurencji torowych, dorobku posiada złoty medal Mistrzostw Europy wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski z dużym szansami na start w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Rio de Janeiro 2016.
MARTYNA KLEKOT – specjalistka od jazdy indywidualnej na czas i przełajów, Akademicka Mistrzyni Świata i Mistrzyni Polski właśnie w jeździe indywidualnej na czas, Martyna w sezonie 2015 praktycznie w pojedynkę wygrała cały cykl Pucharu Polski.
KLAUDIA RADZISZEWSKA – specjalistka od MTB, medalistka Mistrzostw Polski.
PATRYCJA DĄBROWSKA – specjalistka od konkurencji torowych wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski.

„PIECZĘĆ PACIFICU TORUŃ” – to hasło ukute przez dziennikarzy, znawców kolarstwa w kontekście zdolnych zawodniczek i zawodników, którzy wychowali się w TKK Pacific lub przeszli przez nasz system szkolenia, promocji i zaznajomienia się z kolarstwem na światowym poziomie. Do elitarnego grona zawodowców z „pieczęcią Pacifiku Toruń” zaliczają się: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Łukasz Wiśniowski, Tomasz Marczyński, Łukasz Owsian, Paweł Franczak, Michał Paluta, Paweł Charucki, Błażej Janiaczyk, Bartosz Warchoł, Emanuel Piaskowy, Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta.

TKK Pacific Toruń w liczbach:

170 – w tylu wyścigach startowali kolarze TKK Pacific w sezonie 2015, wliczając w to: imprezy krajowe, wyścigi UCI, Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata i Igrzyska Europejskie w Baku.
70 – wyścigi z udziałem „Fitnessek” (taki przydomek zyskały sobie nasze zawodniczki) 42 zwycięstwa, 32 razy drugie miejsce, 16 razy trzecie miejsce. 90 razy na podium!
100 – wyścigi z udziałem „Pacifików”. Panowie odnieśli: 28 zwycięstw, 27 razy drugie miejsce, 17 razy trzecie miejsce. Łącznie na podium 72 razy.
27 – medali mistrzostw Polski (8 złotych 12 srebrnych 7 brązowych)
85 – liczba zawodników objętych szkoleniem w TKK Pacific w 6 kategoriach wiekowych
9 – liczba trenerów/instruktorów
1 – złoty medal mistrzostw Europy juniorek
1 – brązowy medal mistrzostw świata juniorek

Źródło: www.tkkpacifictorun.pl

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert

Wydaje mi się, że wśród tych wyróżnionych brakuje jednak min dwóch osób, dzięki którym tej największe sukcesy od kilku lat w damskim kolarstwie były. Szkoda, ze o nich tak szybko zapomniano, albo chciano zapomnieć…… Wszyscy, którzy maja pojęcie o rodzimym kolarstwie wiedzą, że chodzi o wybitne małżeństwo!!! Pawełku żyjcie długo i szczęśliwie!! Bądźcie też również kolejną wspaniałą konkurencją dla damskiego kolarstwa nie tylko w w Polsce!!! A w nowym roku samych jeszcze większych sukcesów w nowym klubie, który z pewnością na końcu sezony nie zapomni WAS wymienić na podsumowaniu!!! Z poważaniem – konkurencja:-))