GiroBio 2009 podiumKolumbijczyk Cayetano Sarmiento dzięki świetnej jeździe podczas ostatniego etapu GiroBio, został zwycięzcą wyścigu. Najlepszy z Polaków, Łukasz Owsian zajął 2o pozycję.

Dotychczasowy lider Manuele Caddeo (Team Hoppla’ Seano Bellissima) na ostatnim etapie stracił 47 sekund do Cayetano Sarmiento, przez co w klasyfikacji generalnej spadł na drugie miejsce, tracąc do zwycięzcy jedynie 3 sekundy! Trzecie miejsce w „generalce” zdobył Peter Kennaugh (Great Britain National Team).

W wyścigu jechała polska ekipa MG Kvis – Norda Pacific z której najlepiej spisał się Łukasz Owsian, zajmując 20 pozycję. Reszta kolarzy nie ukończyła wyścigu.

Rywalizację ukończył także Maciej Paterski na codzień jeżdżący w drużynie Marchiol Pasta Montegrappa Site, który uplasował się na 22 miejscu.