Roger Kluge (Milram) wygrał dziś rozgrywany w Lipsku klasyk Neuseen Classics – Rund um die Braunkohle. Młody Niemiec pokonał swojego doświadczonego rodaka Steffena Radochle (Team Nutrixxion – Sparkasse), oraz Włocha Enrico Peruffo (Carmiooro NGC).

Wyścig od samego początku nabrał rumieńców. Przeciętna po pierwszych 25 kilometrach wynosiła około 50 km/h. W końcu oderwała się dwójka Hiszpanów Gustavo César Veloso oraz Nelson Oliveira (Team Xacobeo Galicia).

Ekipa Milram jednak nie pozwoliła ucieczce na wiele i na kilkanaście kilometrów przed metą dzielni Hiszpanie zostali doścignięci przez rozpędzony peleton.

Popularni „Mleczarze” znakomicie rozprowadzili swoją nową gwiazdę sprintu, Rogera Kluge który jako pierwszy wszedł w ostatni zakręt 200 m przed metą i pozostawił żadnych złudzeń bardziej doświadczonym zawodnikom.

“Jestem bardzo szczęśliwy głównie z tego że ta wygrana dla mojego zespołu Milram może pomóc, ponieważ nasz sponsor ciągle się wacha czy dalej będzie nas finansował w przyszłym sezonie” opowiada 25 letni Kluge.

Najlepiej z Polaków pojechał Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice), który zajął 17 miejsce.

Wyniki:

1. KLUGE Roger MRM 03:46:40
2. RADOCHLA Steffen TSP 00:00:00
3. PERUFFO Enrico CMO 00:00:00
4. SCHULZE André PSK 00:00:00
5. KOCJAN Jure CMO 00:00:00
6. SCHORN Daniel 00:00:00
7. BERCZ Patrick TSS 00:00:00
8. HAGENAARS Luc TRS 00:00:00
9. HUMBERT Michael TSS 00:00:00
10. WAGNER Frank Daniel TSS 00:00:00
11. KURTH Michael TRS 00:00:00
12. BERNATONIS Marius 00:00:00
13. RINKER Felix NGER 00:00:00
14. SIEDLER Sebastian VBG 00:00:00
15. GARCIA DAPENA David XAC 00:00:00
16. PLOTNER Nils NGER 00:00:00
17. JEZOWSKI Krzysztof 00:00:00
18. KUSZTOR Peter ARH 00:00:00
19. PODGORNIK Dean 00:00:00
20. BARTA Jan 00:00:00
21. KROTKY Rostislav ASP 00:00:00
22. SCHILLINGER Andreas APP 00:00:00
23. VAN RUITENBEEK Emmanuel TRS 00:00:00
24. KITTEL Marcel 00:00:00
25. KNEES Christian MRM 00:00:00
26. RIES Philipp 00:00:00
27. CESAR VELOSO Gustavo XAC 00:00:00
28. SCHMIEG Christopher 00:00:00
29. GOTTFRIED Alexander APP 00:00:00
30. OKROUHLICKY Tomas ASP 00:00:00
31. RABUNAL RIOS Gonzalo XAC 00:00:00
32. KIENDYS Tomasz CCC 00:00:00
33. HOLLENSTEIN Reto 00:00:00
34. DURAUER Norbert TYR 00:00:00
35. FERNANDEZ CRUZ Delio XAC 00:00:00
36. HASELBACHER René VBG 00:00:00
37. MIHOLJEVIC Hrvoje LOB 00:00:00
38. BALDO Nicolas ARH 00:00:00
39. JANIACZYK Blazej MRO 00:00:00
40. MORAJKO Jacek MRO 00:00:00
41. TIZZA Francesco CMO 00:00:00
42. MARTINEZ ACEVEDO Serafin XAC 00:00:00
43. FUCHS Sergej 00:00:00
44. JOVANOVIC Nebojsa ASP 00:00:00
45. DANCULOVIC Tomislav LOB 00:00:00
46. RATTO Daniele CMO 00:00:10
47. LISOWICZ Tomasz CCC 00:00:10
48. WITECKI Mariusz MRO 00:00:10
49. BODNAR Lukasz 00:00:10
50. DURASEK Kristijan LOB 00:00:10
51. TACIAK Mateusz MRO 00:00:10
52. REBIEWSKI Jaroslaw CCC 00:00:10
53. OSINSKI Piotr 00:00:10
54. MEENHORST Alex 00:00:10
55. ROGINA Radoslav LOB 00:00:10
56. BENCIK Petr 00:00:20
57. WÖHRER David 00:00:20
58. OLIVEIRA Nelson 00:00:20
59. SCHAFER Stefan NGER 00:00:26
60. FIEDLER Jacob 00:00:26
61. OBST René 00:00:49
62. GAJEK Artur 00:00:52
63. EICHLER Markus MRM 00:00:52
64. FOTHEN Thomas MRM 00:01:14
65. KONIG Leopold 00:01:22
66. KOZUBEK Stanislav PSK 00:02:09
67. SCHRÖDER Björn MRM 00:02:09
68. QUADRANTI Antonio CMO 00:05:26
69. FOURNET FAYARD Sebastien CMO 00:05:26
70. CLAEYS Dimitri 00:06:22
71. WEISSINGER René VBG 00:07:16
72. BALDAUF Sébastian VBG 00:07:16
73. WACKERNAGEL Lars 00:08:23
74. JANORSCHKE Grischa 00:08:23
75. FORKE Sebastian TSP 00:08:23