Zwycięzca etapowego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich Marek Rutkiewicz z grupy Mróz Active Jet został nowym liderem cyklu kolarskiej Pro-Ligi Arkus & Romet.

Drugie miejsce zajmuje Bartosz Huzarski (ISD Neri) a trzeci jest Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice). W klasyfikacji generalnej prowadzi najlepsza drużyna wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich – grupa CCC Polsat Polkowice.

Zgodnie z oczekiwaniami Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich wprowadził duże zmiany w rankingu Pro-Ligi. Nowym liderem cyklu został zwycięzca wyścigu Marek Rutkiewicz. Kolarz grupy Mróz Active Jet do punktów za zwycięstwo w całym wyścigu dołożył punkty za wygrany pierwszy etap i trzecie miejsce na drugim odcinku.

Na drugie miejsce awansował drugi zawodnik „Grodów” Bartosz Huzarski (ISD Neri) a trzeci jest Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice). Dotychczasowy lider Adam Wadecki podczas ostatniego wyścigu nie zdobył punktów i spadł na piąte miejsce. W klasyfikacji drużynowej prowadzenie objęła grupa CCC Polsat Polkowice.

Kolejnymi zawodami z cyklu Pro-Ligi będzie Małopolski Wyścig Górski (kat 2.2), który rozegrany zostanie w dniach 17-19.06.2010.