Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) wygrał 2. – królewski etap Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Mistrz Polski z 2007 roku pokonał na finiszu Bartosza Huzarskiego (Polish Track Team) oraz lidera, solenizanta Marka Rutkiewicza (Mróz Active Jet), który obchodzi dziś swoje 29. urodziny.

Już na pierwszych tego dnia podjazdach, na czele pojawiła się kilkunastoosobowa czołówka w składzie: Mariusz Witecki (Mróz Active Jet), Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice), Silvere Ackermann (PCT Voralberg), Tomislav Danculović (BK Loborika), Hrvoje Miholjevic (BK Loborika), Artur Detko (Aktio Group Mostostal Puławy), Kim Lachmann (Nutrixxion Sparkass), Cesare Benedetti (NetAPP), Petr Bencik (PSK Whirlpool) i Dariusz Głuszak (Polish National Team). Później dołączył do niej Martin Mares (PSK Whirlpool)

Czołówka między sobą rozdawała punkty na premiach górskich, a na 3 z nich najlepszy okazał się Mariusz Witecki który na pierwszym podjeździe pod Walim, próbował atakować wraz z Tomaszem Kiendysiem. Niestety odjazd został skasowany mniej więcej na 50 km przed metą.

Chwilę później uformował się nowy odjazd, w którym jechał w zaskakująco dobrej, górskiej formie Dariusz Rudnicki (Aktio Group Mostostal Puławy) oraz Massino Demarin (BK Loborika). Na podjeździe pod Przełęcz Jugowską Chorwat oderwał się od Polaka, oraz triumfował na premii górskiej umieszczonej na Przełęczach Jugowskiej, Sokola i Walimskiej. Atak dzielnego Chorwata został skasowany na kilkadziesiąt kilometrów przed metą.

Kilka minut później, do przodu wyrwał Jarosław Dąbrowski (Amore &Vita – CONAD). Były stażysta ekipy Lampre został schwytany na ostatnim przed metą podjeździe pod Przełęcz Walimską.

Po dogonieniu Dąbrowskiego, do przodu ruszył Marek Rutkiewicz, Tomasz Marczyński i Bartosz Huzarski. Jedni z najlepszych polskich górali szybko zyskiwali przewagę na zjazdach

Marczyński, który w wyścigu jedzie w opatrunku na łokciu i specjalnym bandażu na głowie gdyż na dzień przed „Grodami” wpadł pod samochód okazał się najszybszy, pokonując Huzarskiego i Rutkiewicza.

Koszulkę górala założył Witecki, a najlepszym młodzieżowcem został Michał Kwiatkowski (Polish National Team). Marek Rutkiewicz pozostał liderem wyścigu oraz prowadzi w klasyfikacji punktowej.

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj

Specjalnie dla czytelników naszosie.pl z Dzierżoniowa – Andrzej G.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments