Mistrzyni Holandi, Marianne Vos wygrała dziś pierwszy etap rozgrywanego w Czechach wyścigu Gracia-Orlowa, trzeci rok z rzędu. Kapitan zespołu Nederlands Bloeit wykorzystała znakomitą pomoc swojej koleżanki z zespołu Anemieki van Vleuten i mogła cieszyć się ze zwycięstwa na brukowanych uliczkach w Štramberku.

Zespół Holenderki, który prowadzi były zawodnik Jeroen Blijlevens przedstawił strategię swojego zespołu na końcówkę dzisiejszego etapu. Wiedzieliśmy, że etap będzie trudny, że rozstrzygnie się na końcowym odcinku pod górę i będziemy musieli utrzymać wysokie tempo”, powiedział Blijlevens. „Marianne oraz Annemiek perfekcyjnie pojechały w końcówce.”

Najlepiej z Polek pojechała Paulina Brzeźna-Bentkowska która wyjątkowo występuje w barwach Ogniwa Boxmet Dzierzoniów, pod okiem trenera Mariusza Mazura. Kolarka z Sobótki zajęła 20 miejsce tracąc do pierwszej Vos 29 sekund.

Nieco gorzej wypadły nasze młode zawodniczki Natalia Mielnik była 66. Paulina Guz 80. Pozycje niżej za Pauliną zajmowały Małgorzata Piotrowska, oczko niżej Świebodziczanka Natalia Frączek.

Vos, zwyciężyła tutaj w 2008 r, w zeszłym roku zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Pięcioetapowy wyścig kończy się w niedzielę w Orlovej.

Poprzedni artykułTour de Romandie, 2 etap, Pro Tour, Szwajcaria, 27.04-02.05.2010
Następny artykułRegulamin XXII Międzynarodowego Kolarskiego Kryterium Nocnego O Puchar Prezydenta m. Stargardu w ramach Pucharu Polski Kobiet, 19.06.2010