Santi Perez (La Loulé-Louletano) wygrał jednodniowy wyścig Naranco al Subida, rozgrywany w północnej Hiszpanii. Przemysław Niemiec (Miche), zajął 6 miejsce.

Perez na metę wpadł dwie sekundy przed Andreasem Antuña (Burgos 2016) oraz siedem sekund przed Luisem Laverde (Cafe De Colombia – Colombia Es Pasion). Hiszpan zaatakował na ostatnim kilometrze podjazdu, który prowadził do mety.

Perez zajął drugie miejsce w Vuelta Espana w 2004 r, gdy występował dla zespołu Phonak. Niestety Hiszpan został przyłapany na dopingu krwi wraz z kolegą Tylerem Hamiltonem i jego nazwisko zostało usunięte z oficjalnych wyników. W 2006 roku brał również udział w “Operacji Puerto”. W 2007 roku powrócił do ścigania w małej portugalskiej ekipie.

Na trudnej górskiej trasie dobrze zaprezentował się Przemysław Niemiec, który stracił do zwycięzcy 46 sekund i uplasował się na dobrej, 6 pozycji.

Michał Kwiatkowski (Caja Rural), nie ukończył rywalizacji.

Wyniki Naranco al Subida:

1 Santiago Pérez (Spa) Loule – Louletano 3:47:48
2 Andrés A Antuña (Spa) Burgos 2016 – Castilla Y Leon 0:00:02
3 Luis Felipe Laverde (Col) Cafe De Colombia – Colombia Es Pasion 0:00:07
4 Andre Cardoso (Spa) Palmeiras Resort – Prio 0:00:23
5 Pasquale Muto (Ita) Miche 0:00:31
6 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche 0:00:46
7 Marcos García (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:51
8 Dalivier Ospina (Col) Cafe De Colombia – Colombia Es Pasion
9 Fortunato Baliani (Ita) Miche
10 José Herrada (Spa) Caja Rural 0:01:11
11 Pedro M Soeiro (Por) Loule – Louletano 0:01:19
12 Jose A G. Marchante (Spa) Andalucia Cajasur 0:01:23
13 Marco Corti (Ita) Footon-Servetto 0:01:35
14 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:52
15 Oscar Alvarez (Col) Cafe De Colombia – Colombia Es Pasion 0:02:12
16 David Gutiérrez G (Spa) Footon-Servetto 0:02:28
17 Alejandro Marques Porto (Spa) Palmeiras Resort – Prio 0:02:42
18 Fabio Duarte (Col) Cafe De Colombia – Colombia Es Pasion 0:02:46
19 Jon Izagirre (Spa) Orbea 0:02:53
20 Alex Norberto Cano (Col) Cafe De Colombia – Colombia Es Pasion 0:02:54
21 Beñat Intxausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:59
22 Constantino Zaballa (Spa) Loule – Louletano 0:03:19
23 David García (Spa) Xacobeo Galicia 0:04:43
24 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural
25 Diego Gallego (Spa) Burgos 2016 – Castilla Y Leon
26 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
27 David Livramento (Por) Palmeiras Resort – Prio 0:05:02
28 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:31
29 Egoitz García (Spa) Caja Rural
30 José Carlos Lara (Spa) Burgos 2016 – Castilla Y Leon 0:06:01
31 Jesús Rosendo (Spa) Andalucia Cajasur 0:07:13
32 David Blanco (Spa) Palmeiras Resort – Prio 0:08:56
33 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
34 Antonio Cabello (Spa) Andalucia Cajasur 0:10:13
35 Manuel Ortega (Spa) Andalucia Cajasur 0:10:15
36 Angel Vicioso (Spa) Andalucia Cajasur
37 Jose Luis Roldan (Spa) Andalucia Cajasur 0:11:04
HD Luis Mas (Spa) Burgos 2016 – Castilla Y Leon 0:11:57
HD Pascual Orengo (Spa) Burgos 2016 – Castilla Y Leon
HD Arturo Mora (Spa) Caja Rural 0:13:47
HD Jhon E Martínez (Col) Cafe De Colombia – Colombia Es Pasion
HD Juan Javier Estrada (Spa) Andalucia Cajasur
HD Ricardo Mestre (Por) Palmeiras Resort – Prio
HD Nelson Vitorino (Por) Palmeiras Resort – Prio
HD Edwin Carvajal (Col) Miche
HD Iván Melero (Spa) Burgos 2016 – Castilla Y Leon
HD Robinson Chalapud (Col) Cafe De Colombia – Colombia Es Pasion
HD Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
HD Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto
DNF Pedro Lopes (Por) Loule – Louletano
DNF Gustavo Cesar Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
DNF Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit E
DNF Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel – Euskadi
DNF Eloy Carral (Spa) Selección Española
DNF Daniel Allonca (Spa) Selección Española
DNF Jesús Merino Criado (Spa) Selección Española
DNF Jonathan Perdiguero (Spa) Selección Española
DNF Luis Silva (Por) Palmeiras Resort – P
DNF Javier Aramendia (Spa) Euskaltel – Euskadi
DNF Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto
DNF Thomas Patricks Faiers (GBr) Footon-Servetto
DNF Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
DNF Alberto Fernandez (Spa) Xacobeo Galicia
DNF Raúl Santamarta (Spa) Burgos 2016 – Castil
DNF Enrique Mata (Spa) Footon-Servetto
DNF Andoni Blazquez (Spa) Orbea
DNF Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
DNF Mikel Ilundain (Spa) Orbea
DNF Jonathan Castroviejo (Spa) Euskaltel – Euskadi
DNF Ricardo García (Spa) Orbea
DNF Miguel Minguez (Spa) Euskaltel – Euskadi
DNF Javier Etxarri (Spa) Selección Española
DNF Rubén Reig (Spa) Caja Rural
DNF Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
DNF Gorka Izaguirre (Spa) Euskaltel – Euskadi
DNF David Gutiérrez P (Spa) Footon-Servetto
DNF Pedro Merino (Spa) Footon-Servetto
DNF Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit E
DNF Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit E
DNF Pablo Lechuga (Spa) Andalucia Cajasur
DNF Adrián Saez (Spa) Orbea
DNF Aritz Etxebarria (Spa) Orbea
DNF Xabier Zabalo (Spa) Orbea
DNF Mikel Landa (Spa) Orbea
DNF Manuel Anton (Spa) Burgos 2016 – Castil
DNF Gustavo Rodríguez (Spa) Xacobeo Galicia
DNF Michal Kwiatkowski (Pol) Caja Rural
DNF Alberto Morras (Spa) Selección Española
DNF Celestino Pinho (Por) Loule – Louletano
DNF Bruno Pinto (Por) Loule – Louletano
DNF Remi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit E
DNF Roberto Cesaro (Ita) Miche
DNF Tomás Metcalfe (GBr) Palmeiras Resort – P
DNF Tiago Silva (Por) Loule – Louletano
DNF Bruno Saraiva (Por) Loule – Louletano
DNF Rubén García (Spa) Caja Rural
DNF Daniel Plaza (Spa) Selección Española
DNF Ricardo Nuño (Spa) Selección Española
DNF Volodymir Zagordoniy (Ukr) Miche
DNF Krzyszcof Szczawinski (Pol) Miche
DNF Juan Forero (Col) Cafe De Colombia – C

Foto: www.lavueltaasturias.com