Angelo Pagani (Włochy A) wygrał drugi etap wyścigu Giro delle Regioni, zaliczanego do Pucharu Narodów U23. W klasyfikacji generalnej triumfował jego rodak Enrico Battaglin – zwycięzca wczorajszego etapu. Kamil Zieliński po bardzo dobrym 5 miejscu w generalce spadł niestety na 34 miejsce.

Na ciężkiej górskiej selektywnej trasie, Włoch Pagani zdecydował się na samotną ucieczkę na ostatnich kilkudziesięciu kilometrach. Na mecie miał 27 sekund przewagi nad liderem Battaglinim, trzeci na etapie był Siarhei Papok (Białoruś).

Polacy się dziś nie popisali. Kamil Zieliński po wczorajszym 5 miejscu, dziś przyjechał 34. Rafał Majka zajął dziś 40 miejsce. Łukasz Owsian był 47, Wychowanek Ślęży Sobótka, Paweł Charucki zajął 57 lokatę. Piotr Gawroński i Sylwester Janiszewski nie ukończyli drugiego etapu.

W klasyfikacji generalnej triumfował Enrico Battaglin przed Janem Tratnikiem ze Słoweni oraz zwycięzcą dzisiejszego etapu Angelo Paganim.

Kamil Zieliński ukończył Giro delle Regioni na 34 pozycji.

Poprzedni artykułSantiago Perez najlepszy w Naranco al Subida. Przemysław Niemiec 6.