Zawodniczka Cervelo TestTeam, Emma Pooley wygrała kobiecy wyścig La Fléche Wallonne. Brytyjka po skutecznym ataku na finałowym podjeździe w Huy, pokonała Nicole Cooke (Wielka Brytania) oraz Emmy Johansson (Redsun Cycling Team).

Pooley bardzo mądrze rozegrała wyścig. W końcówce miała dużo koleżanek do pomocy, w przeciwieństwie do swoich rywalek które same musiały kasować odjazdy. Brytyjka zaatakowała na kilkaset metrów przed metą i z 8 sekundową przewagą wyprzedziła swoją rodaczkę Nicole Cooke oraz Szwedkę Johansson.

„W ubiegłym roku myślałam, że już nigdy nie wygram zawodów z cyklu Puchar Świata. To samo mówiłam i w tym sezonie. Ale Walońska Strzała to nie zwykły Puchar Świata, ten wyścig ma wiele tradycji” powiedziała Pooley

W wyścigu startowały dwie Polki. Sylwia Kapusta (Safi-Pasta Zara Manhattan), zajęła 21 pozycję. Paulina Brzeźna (Redsun Cycling Team) była 59.

Poprzedni artykułMattia Gavazzi na „koksie”