Theo Bos (Cervelo Test Team) wygrał dziś 2. etap wyścigu Castilla y Leon z metą w Palencia. Dla Holendra, to druga wygrana etapowa z rzędu w hiszpańskim wyścigu, dzięki której umocnił się na pozycji lidera wyścigu.

Po raz kolejny, sprinter Cervelo doprowadzi do bezsennej nocy Graemea Browna (Rabobank), który zajął drugie miejsce za Holendrem, po raz trzeci w tym roku. Miejscowy kolarz Oscar Grau (Burgos 2016) zajął dziś trzecie miejsce, wyprzedzając swoich znacznie bardziej znanych oraz utytułowanych kolegów z ProTour i Professional Continental.

Na 17 kilometrów przed metą peleton podzielił się. Z przodu pojawiła się 22 osobowa grupka  w której jechali m.in. Alberto Contador (Astana), Denis Menchov (Rabobank) oraz Tiago Machado (RadioShack). Do czołówki doskakiwali kolejni kolarze.

W ostateczności o zwycięstwo walczyło 49 kolarzy, z których najlepszym okazał się Bos, dla którego było to czwarte zwycięstwo w sezonie. Dzisiejszy triumf przedłuży jego prowadzenie w klasyfikacji generalnej o co najmniej jeden dzień. Alberto Contador (Astana) zajął dziś 7 pozycję, Denis Menchov (Rabobank) uplasował się dziś na 9 miejscu.

Jedyny Polak w wyścigu, Michał Kwiatkowski (Caja Rural) po wczorajszym bardzo dobrym występie, dziś przyjechał ze stratą 40 sekund do czołówki na 56 pozycji.

Jutro kolarze do pokonania mieć będą trudny etap z dwoma podjazdami 1. kategorii więc o zwycięstwo walczyć będą kolarze którzy myślą o sukcesie w klasyfikacji generalnej.

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj

Poprzedni artykułTour of Turkey: Greipel po raz trzeci. Jeżowski 15. Zobacz końcówkę etapu.