W najbliższą sobotę odbędzie się 25 edycja klasyku Tour du Finistère (kat 1.1 UCI), rozgrywanego we francuskiej Bretanii.

Na starcie stanie czołówka francuskich ekip zawodowych, zachodnie ekipy ProContinental oraz Polska ekipa zawodowa, CCC Polsat Polkowice.

Tytułu z przed roku bronić będzie aktualny mistrz Francji, Dimitri Champion ze swoją nową ekipą Ag2r La Mondiale, który może liczyć na pomoc Łotysza, Gatisa Smukulisa. Na bretońskich hopkach groźny będzie Cyril Dessel.

Liderami Française des Jeux powinni być szybki Rémy Di Gregorio oraz młody Arthur Vichot.

Ekipa Bbox Bouygues Telecome pracować będzie z pewnością na Pierricka Fedrigo, który niedawno triumfował w klasyfikacji generalnej wyścigu Critérium International. Aktywni na trasie z pewnością będą doświadczony Freddy Bichot oraz Japończyk Yukia Arashiro.

W składzie Cofidisu na Tour du Finistère znaleźli się jedni z najbardziej walecznych kolarzy w światowym peletonie, Samuel Doumoulin oraz Stephane Auge, których co roku podziwiamy w spektakularnych ucieczkach podczas wyścigu Tour de France.

Silnymi punktami Saur-Sojasun, pod nie obecność lidera ekipy Jimmiego Caspera będą, znajdujący się w dobrej formie po aktywnej jeździe w wyścigu Circuit de la Sarthe, Julien Simon oraz młody Jerome Coppel, były mistrz Europy orlików w jeździe na czas (2007), który ukończył tegoroczny wyścig Paryż – Nicea na 10 pozycji.

Liderem Carmiooro – NGC będzie Słoweniec, Jure Kocjan który ma bardzo udany sezon. W ubiegłym tygodniu triumfował w Belgijskim klasyku Grand Prix Pino Cerami, na początku sezonu zajął drugie miejsce w Grand Prix de Lugano.

Vacansoleil do Francji przywiezie swojego sprintera Romaina Feillu. Na uwagę zasługuje również jego młodszy rodak Stéphane Rossetto.

W składzie CCC Polsat Polkowice znalazło się dwóch kolarzy, którzy mają za sobą dużo startów we francuskich wyścigach czyli sprinter Tomasz Smoleń oraz młody, Kamil Zieliński.

Uwagę również warto zwrócić na kontynentalną ekipę Katushy, której liderem jest bardzo mocny Boris Shpilevsky.

Lista startowa 25. Tour du Finistère:

AG2R-LA MONDIALE
CHAMPION Dimitri FRA
BERARD Julien FRA
DESSEL Cyril FRA
GASTAUER Ben LUX
KADRI Blel FRA
KRIVTSOV Yuriy UKR
LOUBET Julien FRA
SMUKULIS Gatis LAT

Française des Jeux
CAZAUX Pierre FRA
DI GREGORIO Rémy FRA
GERARD Arnaud FRA
GESLIN Anthony FRA
PINOT Thibaut FRA
ROY Jérémy FRA
VICHOT Arthur FRA
BONNAIRE Olivier FRA

BBOX BOUYGUES TELECOM
ARASHIRO Yukiya JPN
BICHOT Freddy FRA
BOUYER Franck FRA
CHARTEAU Anthony FRA
FEDRIGO Pierrick FRA
GAUTIER Cyril FRA
LEFEVRE Laurent FRA
QUEMENEUR Pierrig FRA

COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE
AUGE Stéphane FRA
BLOT Guillaume FRA
BUFFAZ Mickaël FRA
CUSIN Rémi FRA
DUMOULIN Samuel FRA
MINARD Sébastien FRA
MONIER Damien FRA

SAUR-SOJASUN

BESSY Cyril FRA
GALLAND Jérémie FRA
MARINO Jean-Marc FRA
SIMON Julien FRA
TALABARDON Yannick FRA
COPPEL Jérôme FRA
JOLY Sébastien FRA
LEVARLET Guillaume FRA


CARMIOORO-NGC
BERTHOU Eric FRA
BEURET Laurent SUI
GRILLO Paride ITA
KOCJAN Jure SLO
PERUFFO Enrico ITA
PIECHELE Andréa ITA
QUADRANTI Antonio ITA
TONTI Andrea ITA


VACANSOLEIL
FEILLU Romain FRA
GARDEYN Gorik BEL
GROEN VAN Arnoud NED
PRONK Matthé NED
ROSETTO Stéphane FRA
RUIJGH Rob NED
TRAKSEL Bobbie NED
VEUCHELEN Frederik BEL

CCC POLSAT POLKOWICE
LISOWICZ Tomasz POL
ZIELINSKI Kamil POL
BATEK Dariusz POL
SMOLEN Tomasz POL
REPINSKI Tomasz POL
JANISZEWSKI Sylwester POL
KIENDYS Tomasz POL
REBIEWSKI Jaroslaw POL


BRETAGNE-SCHULLER
VACHON Florian FRA
BIDEAU Jean-Marc FRA
DURET Sébastien FRA
HALLEGUEN Mathieu FRA
GUILLOU Florian FRA
LELARGE Noan FRA
GONZALO Eduardo ESP
HARDY Romain FRA
BIGMAT-AUBER 93
BROUZES Niels FRA
FAUCON Guillaume FRA
LE BOULCH Dimitri FRA
MAZET Julien FRA
MEDEREL %Maxime FRA
MOMBAERTS Johan FRA
MORIZOT Florian FRA
THIRE Jonathan FRA

TEAM ROUBAIX-LILLE METROPOLE
BAR Jocelyn FRA
BOULO Matthieu FRA
DION Renaud FRA
LARPE Mickaël FRA
PINEAU Cédric FRA
LHOTELLERIE Clément FRA
LEMAIR Alexandre FRA
TRONET Steven FRA

PALMANS-CRAS
OMLOOP Geert BEL
COUPE Geoffrey BEL
FRANCOIS Jurgen BEL
GORIS Rob BEL
JUODVALKIS Egidijus LTU
KRUOPIS Aidis LTU
VANGHEEL Timothy BEL
ZEN Jean FRA

PALMEIRAS RESORT
BARBOSA Cândido POR
MARQUE Alejandro ESP
CALDEIRA Samuel José POR
LIVRAMENTO David POR
MESTRE Daniel POR
SILVA Luis POR
METCALFE Tomas GBR
VITORINO Nelson POR

SP TABLEWARE
PEDRAZA MORALES Walter COL
KARATZIOS Georgios GRE
KOURMPETIS Anastasios GRE
TAMOURIDIS Ioannis GRE
VASTARANTA Jukka FIN
SPRINGER Christoph GRE
CASTIBLANCO CUBIDES Jorge COL
DASKALAKIS Emmanouil GRE

ENDURA RACING
BLAIN Alexandre FRA
BAUER Jack NZL
PARTRIDGE Robert GBR
HAYLES Robert GBR
WILKINSON Ian GBR
OLIPHANT Evan GBR
McCALLUM James GBR
HAND Gary GBR

KATYUSHA CONTINENTAL
AREKEEV Alexander RUS
FILIPPOV Alexander RUS
GRINKOVSKY Valery RUS
KOMKOV Daniil RUS
LIKHACHEV Vladimir RUS
SHPILEVSKY Boris RUS
SOKOLOV Dimitry RUS
BELYKH Serguei RUS

TEAM SPROCKET
ANDERSON Jack AUS
WETTERHALL Alexander SWE
JOHANSSON Fredrik SWE
GUSTAVSSON Niklas SWE
RUDENSTAM ROBIN Filip SWE
LARSEN Richard SWE

SIGMA SPORT-SPECIALIZED
STEPHENS Matthew GBR
RICHARDSON Simon GBR
MURRAY Tom GBR
ADAMS Sephen GBR
GILHAM Kit GBR
SYBRANDY Wouter NED
WILLIAMSON James GBR
MONTGOMERIE Gareth GBR