Theo Bos (Cervelo TestTeam) odniósł swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Holdender po sprincie z peletonu, wygrał 1. etap wyścigu Vuelta a  Castilla y Leon z metą w Burgos. Bardzo dobre 7 miejsce zajął nasz utalentowany Michał Kwiatkowski (Caja Rural).

Bos pokonał na finiszu Graemea Browna (Rabobank) oraz Pablo Urtasuna (Euskaltel-Euskadi). Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, zawodnik Cervelo Test Team pojedzie jutro w żółtej koszulce lidera.

Podczas dzisiejszego deszczowego etapu mieliśmy dwie ucieczki. Już na 15 kilometrze z przodu pojawiła się trzyosobowa czołówka. Iban Mayoz Echeverria (Footon-Servetto), José Vicente Toribio (Andalucía-Cajasur) oraz Marcos García (Xacobeo Galicia). Współpraca w uczieczce zbytnio się nie układała i trójka kolarzy została skasowana na 71 km przed metą.

Wczesna likwidacja ucieczki spowodowała kolejne ataki z peletonu. Na czele pojawił się duet Oleg Chuzdha (Caja Rural) oraz Mikel Ilundain (Orbea). Dwójka kolarzy osiągnęła maksymalną przewagę 2 minut, jednak Ukrainiec Chuzdha opadł z sił i na czele pozostał tylko Hiszpan, którego peleton doścignął na 17 kilometrów przed metą.

Wtedy wodze w peletonie przejęła ekipa Cervelo, która przygotowywała jak najlepszą pozycję dla swojego sprintera Theo Bosa. Jak okazało się kilkanaście minut później, praca nie poszła na marne. Holender sięgnął po swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na kresce Graemea Browna (Rabobank) oraz Pablo Urtasuna (Euskaltel-Euskadi).

Michał Kwiatkowski (Caja Rural) zajął dziś 7 miejsce na etapie.

Alberto Condador (Astana) ukończył dzisiejszy etap na 19 pozycji.

Pełne wyniki 1 etapu > tutaj

Zobacz finisz: