Samuel Sanchez wygrał dziś klasyk Klasika Primavera. Kolarz ekipy Euskaltel Euskadi samotnie przekroczył linię mety w  Amorebieta.

Mistrz Olimpijski z Pekinu, z 5 sekundową przewagą pokonał Igora Antona (Euskaltel-Euskadi), który najszybciej finiszował z grupki pościgowej oraz Franka Schlecka (SaxoBank).

Hiszpan na ostatnich kilometrach zaatakował z kilkunastoosobowej grupki i to on mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Na około 35 kilometrów przed metą zaatakował Andy Schleck, który wraz z ósemką kolarzy próbowali oderwać się od peletonu. Zostali złapani na 25 kilometrów przed kreską.

Dla Sancheza to drugie zwycięstwo w sezonie. Tydzień temu triumfował na 1. etapie wyścigu dookoła Kraju Basków.

Mimo wyraźniej przewagi liczebnej ekipy Caisse d’Epargne, która w czołówce miała 5 kolarzy, hiszpańska ekipa nie zdołała nic ugrać w dzisiejszym wyścigu. Najlepiej z nich pojechał Roberto Uran, który zajął 7 miejsce.

Michał Kwiatkowski (Caja Rural) zajął 64 miejsce, ze stratą 2 minut i 26 sekund do Sancheza.