Michele Scarponi (Androni Giocatolli) wygrał prolog wyścigu Settimana Ciclistica Lombarda Bergamasca, sześcio kilometrową jazdę na czas pod wzniesienie Colle Gallo. Przemysław Niemiec zajął trzecie miejsce.

Scarponi osiągnął przeciętną prędkość 26,543 km/h, 6,6 kilometrową trasę pokonał w czasie 14:55. Drugi na mecie Mateo Carrara (Vacansoleil) do swojego rodaka stracił 16 sekund. Trzeci na dzisiejszym prologu Przemysław Niemiec (Miche), do Scarponiego stracił 20 sekund.

W czołówce znalazło się kilka znanych nazwisk, Riccardo Ricco (Ceramica Flaminia) uplasował się tuż za Polakiem, na czwartej pozycji tracąc 21s. Emanuele Sella (Carmiooro NGC) był dziś siódmy ze stratą 36s. Młody Francuz Brice Feillu (Vacansoleil) uzyskał 15 rezultat i do zwycięzcy traci 49 sekund.

Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) uplasował się na 18 pozycji. Michał Gołaś (Vacansoleil) był 34. Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita Conad) zajął dziś 61 miejsce.

Bartosz Huzarski (ISD-Neri) stracił do Scarponiego minutę i 41 sekund zajmując 66 pozycję. Marek Rutkiewicz (Mróz Active Jet) na dzisiejszym prologu nie złapał się do pierwszej setkilombar zajmując 103 pozycje. Najlepiej z kolarzy drużyny Aktio Mostostal Puławy pojechał Robert Radosz, zajmując 129 pozycje.

Pełne wyniki prologu > tutaj

Program transmisji telewizyjnych > tutaj

Poprzedni artykułRyszard Szurkowski prezesem PZKol !
Następny artykułSettimana Ciclistica Lombarda, prolog, kat. 2.1., 31.03-05.04.2010, Włochy
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
F
F

No brawo, panie Przemku.