Sven Vandousselaere (Jong Vlaanderen Bauknecht) wygrał dziś 5. etap Tour de Normandie z Elbeuf-sur-Seine do Flers (188 km). 22-latek na finiszu pokonał dwóch towarzyszy z ucieczki Juliena Guaya (CC Nogent sur Oise) oraz Jana Barta (Team NetApp).

Adrien Petit (CC Nogent-sur-Oise)  stracił dziś prowadzenie w klasyfikacji generalnej francuskiego wyścigu na rzecz Czecha, Jana Barta. Petit na etapie zajął 91 miejsce i stracił dziś ponad 7 minut.

Wczorajszy zwycięzca etapowy, Jimmy Casper (Saur-Sojasun), zajął dziś 12 pozycję.

Jedyny Polak w wyścigu, Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin) zajął dziś 68 miejsce. W klasyfikacji generalnej Bydgoszczanin jest 51.

Jutro szósty etap z Domfront do Avranches o długości 171 kilometrów.

Poprzedni artykułPrzemysław Niemiec najlepszy na trzecim etapie Coppi e Bartali! Zobacz to!
Następny artykułVolta Catalunya: Voigt wygrywa w Ascó