Jens Voigt (Saxo Bank) wygrał 4. etap wyścigu Volta Catalunya, wyprzedzając na mecie w Ascó towarzysza z ucieczki Reina Taaramae (Cofidis).

W walce o 3. miejsce najlepszy okazał się zwycięzca 1. etapu Paul Voss (Milram), który był lepszy od Micheal Kredera (Garmin-Transitions) i Marco Marzano (Lampre).

Voigt zaatakował na około 20 kilometrów przed metą, podczas podjazdu pod Alt de Paumeres, doganiając czteroosobową ucieczkę. Na szczycie 38-letni kolarz był już sam, jednak na zjazdach dołączyła do niego dwójka Taaramae i Roman Kreuziger (Liquigas-Doimo).

Na 15 kilometrów przed kreską czołowa grupka miała 15 sekund przewagi nad peletonem, prowadzonym przez lidera wyścigu Joaquina Rodrigueza (Katiusza). 3 kilometry dalej Niemiec i Estończyk zostawili Czecha w tyle i ich przewaga wzrosła. O zwycięstwie etapowym zadecydował sprint, w którym lepszy okazał się Voigt.

Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa i myślę, że to rekompensata za pech który dopadł wczoraj  Franka Schlecka, który został zablokowany przez kraksę “, powiedział Voigt.

Liderem dzięki wczorajszej ucieczce pozostał Rodriguez, umacniając swoja przewagę nad Xavierem Tondo (Cervelo Test Team). Dzięki dzisiejszej dobrej jeździe Taaramae awansował z 7. na 3. pozycję i traci do prowadzącego Rodrigueza 46 sekund.

Dwójka Polaków, która startuje w wyścigu dookoła Katalonii, zajęła odległe pozycje. Sylwester Szmyd (Liquigas) był 55., a Jarosław Marycz (Saxo Bank) 138.

W piątek pagórkowaty etap z Ascó do Cabacés (181,2 km). Na ostatnich kilometrach podjazd Alto de la Figuera (kat. 2; 167 km), po zjeździe którego krótki podjazd na metę w Cabacés.

Pełne wyniki 4 etapu > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments