Alberto Contador (Astana) zapewnił sobie dziś drugie zwycięstwo wyścigu Paryż-Nicea w swojej karierze.

Ostatni, 7 etap tegorocznej edycji wyścigu „ku słońcu” rozgrywany na trasie wokół Nicei wygrał Francuz, Amaël Moinard (Cofidis), który pokonał swojego rodaka Thomasa Voecklera (BBox Bouygues Telecom.)

Pod Col de Porte zaatakowała dwójka, Moinard i Voeckler. Francuskim kolarzom układała się współpraca i szybko wypracowali ponad 2 minuty przewagi. Ale przed następnym podjazdem na dzisiejszej trasie Col d’Eze, przewaga zaczęła gwałtownie spadać a na szczycie wynosiła zaledwie 35 sekund. W pogoni za uciekinierami ruszył Contador, za nim podążyli Luis Leon Sanchez, Valvede, Reine Taaramae (Cofidis) i Joaquim Rodriguez (Katusha).

Grupce pościgowej jednak nie udało się dogonić uciekającego duetu francuskich kolarzy, chodź niewiele im zabrakło, zaledwie 3 sekundy. Moinard wygrał sprint z Voecklerem i to właśnie kolarz Cofidisu cieszył się ze zwycięstwa. Finisz z grupki pościgowej wygrał Alejandro Valverde, co dało mu trzecie miejsce na etapie.

Triumf w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie Alberto Conatador, który nie dał sobie dziś wydrzeć zwycięstwa. Drugie miejsce w generalce zajął Alejandro Valverde, trzeci był kolejny Hiszpan, Luis Leon Sanchez (Euskaltel-Euskadi).

Pełne wyniki 7 etapu i końcowa klasyfikacja generalna > tutaj

Zobacz ostatnie kilometry: