Robbie Hunter (Garmin-Transitions) zwyciężył 2 etap wyścigu Vuelta Ciclista a la Region de Murcia. Jest to drugie zwycięstwo etapowe kolarza z RPA w tej edycji wyścigu. Dziś, po finiszu z peletonu pokonał Graeme`a Browna (Rabobank) oraz Vicente Reynesa (HTC-Columbia).

Początek etapu, podobnie jak wczorajsze ostatnie kilometry były bardzo nerwowe. Dochodziło do wielu ataków, jednak żaden z nich się nie powiódł. Ład w peletonie próbowała przywrócić polska ekipa CCC Polsat Polkowice, która kasowała wszystkie odjazdy wraz z Cervelo oraz Reprezentacją Hiszpanii.

Na 57. kilometrze etapu, na którym znajdował się podjazd w San Juan, na czele wyścigu pojawiła się kilkuosobowa grupka w której byli , José Herrada (Caja Rural) Serhiej Lagutin (Vacansoleil), Stefan Denifl (Cervélo Test Team), Wouter Poels (Vacansoleil), Roman Kirejew (Astana) i Stef Clement (Rabobank), Jason McCartney i Gregory Rast (RadioShack), Danny Pate (Garmin-Transitions) i Dominik Nerz (Milram).

Do pracy w peletonie zabrała się ekipa Sky, która skasowała ucieczkę na 40 km przed metą.

Do walki włączyły się więc ekipy sprinterów, które przygotowywały jak najlepsze pozycje dla swoich liderów. Metę jako pierwszy przekroczył Robbie Hunter. Kilka chwil po finiszu protest złożył zespół Rabobank, który twierdził, że Hunter zajeżdżał drogę Brownowi. Sędziowie jednak odrzucili protest i Hunter mógł cieszyć się ze zwycięstwa oraz pozostania na fotelu lidera wyścigu.

Najlepszy z Polaków Michał Gołaś (Vacansoleil Pro Cycling Team) był dziś 11, a w klasyfikacji generalnej zajmuje znakomite, 7 miejsce. Tomasz Marczyński (CCC-Polsat Polkowice) na etapie był 21, w generalce jest 15. Obaj kolarze są wyżej od Lancea Armstronga (Radioshack), który zajmuje 32 pozycję. Michał Kwiatkowski (Caja Rural), był dziś 76 przyjechał ze stratą blisko 14 minut, w klasyfikacji generalnej jest 91.

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments