Giovani Visconti (ISD Neri) pokonując na finiszu swojego rodaka Fabio Sabatiniego (Liquigas) oraz Geoffroya Lequatre (Radioshack) został triumfatorem Classica Sarda.

Dla Viscontiego to pierwsze zwycięstwo etapowe w tym sezonie.

Wyścig rozgrywany na Sardynii liczył prawie 188 kilometrów.

Wyniki Classica Sarda Olbia-Pantogia 2010:

1 Giovanni Visconti (Ita) Isd – Neri 3:53:09
2 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo
3 Geoffroy Lequatre (Usa) Team Radioshack
4 Daniele Colli (Irl) Ceramica Flaminia
5 Fabio Felline (Spa) Footon-Servetto
6 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – Farnese Vini
7 Riccardo Chiarini (Irl) De Rosa – Stac Plastic
8 Janez Brajkovic (Usa) Team Radioshack
9 Michele Scarponi (Ven) Androni Giocattoli
10 Maxime Vantomme (Rus) Team Katusha
11 Domenico Pozzovivo (Irl) Colnago – Csf Inox
12 Simon Clarke (Ita) Isd – Neri
13 Massimo Giunti (Ven) Androni Giocattoli
14 Robert Kiserlovski (Ita) Liquigas-Doimo
15 Markel Irizar Aranburu (Usa) Team Radioshack 0:00:03
16 Ben Hermans (Usa) Team Radioshack
17 Evgeny Petrov (Rus) Team Katusha
18 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone
19 Michael Rasmussen (Ita) Miche 0:00:08
20 Manuele Mori (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:00:19
21 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Doimo 0:00:51
22 Massimiliano Gentili (Irl) Ceramica Flaminia 0:01:10
23 Stefano Usai (Cro) Meridiana Kamen Team 0:06:59
24 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
25 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
26 Damiano Margutti (Ven) Androni Giocattoli
27 Salvatore Commesso (Cro) Meridiana Kamen Team
28 Oleg Berdos (Irl) De Rosa – Stac Plastic
29 Alexandr Pliuschin (Rus) Team Katusha
30 Danilo Hondo (Ita) Lampre – Farnese Vini
31 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Footon-Servetto
32 Luca Mazzanti (Rus) Team Katusha
33 Carlo Scognamiglio (Ita) Isd – Neri
34 Leonardo Giordani (Irl) Ceramica Flaminia
35 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Doimo
36 Fabrice Piemontesi (Ven) Androni Giocattoli
37 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – Farnese Vini
38 Matteo Montaguti (Irl) De Rosa – Stac Plastic
39 David Gutierrez (Spa) Footon-Servetto
40 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – Farnese Vini
41 Didak Ortega (Ita) Acqua & Sapone
42 Leonardo Scarselli (Ita) Isd – Neri
43 Edwin Carvajal Jaramillo (Ita) Miche
44 Aitor Perez Arrieta (Spa) Footon-Servetto
45 Matthew Busche (Usa) Team Radioshack
46 Christopher Horner (Usa) Team Radioshack
47 Alberto Contoli (Irl) Colnago – Csf Inox
48 Ivan Rovny (Usa) Team Radioshack
49 Daniele Righi (Ita) Lampre – Farnese Vini
50 Yuri Metlushenko (Ukr) Amore & Vita – Conad
51 Fortunato Baliani (Ita) Miche
52 Przemyslaw Niemiec (Ita) Miche
53 Federico Canuti (Irl) Colnago – Csf Inox
54 Alan Marangoni (Irl) Colnago – Csf Inox
55 Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita – Conad
56 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Doimo
57 Marcello Pavarin (Irl) Colnago – Csf Inox
58 Marco Frapporti (Irl) Colnago – Csf Inox
59 Thomas Voeckler (Fra) Bbox Bouygues Telecom
60 Laurent Lefevre (Fra) Bbox Bouygues Telecom
61 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom
62 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Ita) Acqua & Sapone
63 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom
64 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom
65 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone
66 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo
67 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo
68 Luigi Gitto (Ita) Miche
69 Martin Pedersen (Spa) Footon-Servetto
70 Roman Kreuziger (Ita) Liquigas-Doimo
71 Sacha Modolo (Irl) Colnago – Csf Inox
72 Johann Tschopp (Fra) Bbox Bouygues Telecom
73 Luca Celli (Irl) Ceramica Flaminia
74 Giampaolo Caruso (Irl) Ceramica Flaminia
75 Enrico Rossi (Irl) Ceramica Flaminia
76 Stefano Pirazzi (Irl) Colnago – Csf Inox
77 Lorenzo Bernucci (Ita) Lampre – Farnese Vini
78 Marcello Barth (Ger) German National Team
79 Paolo Longo Borghini (Ita) Isd – Neri 0:14:42
80 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre – Farnese Vini
81 Luca Pierfelici (Ita) Acqua & Sapone
82 Aurélien Passeron (Cro) Meridiana Kamen Team
83 Diego Caccia (Ita) Isd – Neri
84 Emanuele Vona (Ita) Isd – Neri
85 Damiano Caruso (Irl) De Rosa – Stac Plastic
86 Jure Golcer (Irl) De Rosa – Stac Plastic
87 Denis Galimzyanov (Rus) Team Katusha
88 Dimitriy Muravyev (Usa) Team Radioshack
89 Egor Silin (Rus) Team Katusha
DNF Patrick Faiers Thomas (Spa) Footon-Servetto
DNF Michele Merlo (Spa) Footon-Servetto
DNF Oscar Gatto (Ita) Isd – Neri
DNF Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone
DNF Freddy Bichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom
DNF Pierre Rolland (Fra) Bbox Bouygues Telecom
DNF Alberto Loddo (Ven) Androni Giocattoli
DNF Fabio Taborre (Ven) Androni Giocattoli
DNF Alessandro Bertolini (Ven) Androni Giocattoli
DNF Luca Solari (Ven) Androni Giocattoli
DNF Cristiano Salerno (Irl) De Rosa – Stac Plastic
DNF Giogrio Brambilla (Irl) De Rosa – Stac Plastic
DNF Filippo Baggio (Irl) Ceramica Flaminia
DNF Alessandro Maserati (Irl) Ceramica Flaminia
DNF Pasquale Muto (Ita) Miche
DNF Roberto Cesaro (Ita) Miche
DNF Simone Campagnaro (Ita) Miche
DNF Henning Bommel (Ger) German National Team
DNF Stefan Schafer (Ger) German National Team
DNF Erik Mohs (Ger) German National Team
DNF Marcello Kalz (Ger) German National Team
DNF Markus Bauer (Ger) German National Team
DNF Nicola D’andrea (Cro) Meridiana Kamen Team
DNF Olegs Melehs (Cro) Meridiana Kamen Team
DNF Juraj Ugrinic (Cro) Meridiana Kamen Team
DNF Bruno Radotic (Cro) Meridiana Kamen Team
DNF Serhy Hrechyn (Ukr) Amore & Vita – Conad
DNF Vladislav Borisov (Ukr) Amore & Vita – Conad
DNF Nicholas Sanderson (Ukr) Amore & Vita – Conad
DNF Konstantin Volik (Ukr) Amore & Vita – Conad
DNF Fausto Fognini (Ukr) Amore & Vita – Conad