W najbliższą niedzielę, 28 lutego odbędzie się kolejna edycja wyścigu Kuurne-Brussels-Kuurne, rozgrywanego na belgijskich brukach.

Faworytem numer jeden, wydaje się być ubiegłoroczny zwycięzca Tom Boonen z ekipy Quick-Step, która w belgijskim klasyku triumfuje nieprzerwanie od 2006 roku. Były Mistrz Świata może liczyć na pomoc Stijna Devoldera oraz Sylvaina Chavanela.

Omega Pharma – Lotto liczy na Grega Van Avermaeta, Jurgena Roelandtsa oraz Leifa Hoste.

Niemiecki Milram w swoim składzie ma znakomitego specjalistę od bruków Servaisa Knavena oraz wyrastającego na nową gwiazdę sprintu, Rogera Kluge.

Rabobank będzie liczył na to że Nick Nuyens, będzie w pierwszej grupce wyścigu, jeżeli na metę przyjedzie cały peleton w gotowości będzie znajdujący się ostatnio w dobrej formie Oscar Freire.

SaxoBank do Belgi wysyła dwóch Australijczyków którzy bardzo dobrze radzą sobie w brukowych klasykach. Groźni będą Stuart O’Grady oraz Baden Cooke.

Francaise Des Jeux przywozi znajdującego się w znakomitej formie Yauhenia Hutarovicha oraz zawsze groźnego na bruku Frédérica Guesdon.

Oprócz tego w wyścigu pojadą tacy kolarze jak: Filippo Pozzato (Katusha), Edvald Boasson Hagen (Sky), Daniele Bennati (Liquigas), Heinrich Haussler (Cervelo), Borut Bozic (Vacansoleil), Jimmy Casper (Saur-Sojasun), Markus Burghardt (BMC) czy Niko Eeckhout (An Post – Sean Kelly).

Lista startowa Kuurne-Brussels-Kuurne 2010:

Quick Step

1 Tom Boonen (Bel)
2 Stijn Devolder (Bel)
3 Sylvain Chavanel (Fra)
4 Dries Devenijns (Bel)
5 Iljo Keisse (Bel)
6 Kurt Hovelijnck (Bel)
7 Nikolas Maes (Bel)
8 Jurgen Van De Walle (Bel)
Omega Pharma – Lotto
11 Greg Van Avermaet (Bel)
12 Jurgen Roelandts (Bel)
13 Leif Hoste (Bel)
14 Michel Delage (Fra)
15 Sebastian Lang (Ger)
16 Gerben Löwik (Ned)
17 Staf Scheirlinckx (Bel)
18 Michiel Elijzen (Ned)
Team Htc -Columbia
21 Lars Bak (Den)
22 Gert Dockx (Bel)
23 Jan Ghyselinck (Bel)
24 Adam Hansen (Den)
25 Hayden Roulston (NZl)
26 Aleksis Saramotins (Lat)
27 Marcel Sieberg (Ger)
28 Martin Velits (Slo)
Team Milram
31 Gerald Ciolek (Ger)
32 Servais Knaven (Ned)
33 Roy Sentjens (Bel)
34 Wim De Vocht (Bel)
35 Markus Eichler (Ger)
36 Peter Wrolich (Aut)
37 Roger Kluge (Ger)
38 Niki Terpstra (Ned)
Rabobank
41 Oscar Freire (Spa)
42 Nick Nuyens (Bel)
43 Sebastien Langeveld (Ned)
44 Maarten Tjallingii (Ned)
45 Rick Flens (Ned)
46 Jos van Emden (Ned)
47 Tom Leezer (Ned)
48 Denis van Winden (Ned)
Team Saxo Bank
51 Stuart O’Grady (Aus)
52 Baden Cooke (Aus)
53 Matti Breschel (Den)
54 Frank Hoj (Den)
55 Alex Rasmussen (Den)
56 Anders Lund (Den)
57 Lucas Sebastian Haedo (Arg)
58 Kasper Klostergaard (Den)
Francaise Des Jeux
61 Yauheni Hutarovich (Blr)
62 Gianni Meersman (Bel)
63 Sébastien Chavanel (Fra)
64 Frédéric Guesdon (Fra)
65 Anthony Geslin (Fra)
66 Matthieu Ladagnous (Fra)
67 Yoann Offredo (Fra)
68 Wesley Sulzberger (Aus)
Radioshack
71 Gert Steegmans (Bel)
72 Sebastien Rosseler (Bel)
73 Tomas Vaitkus (Ltu)
74 Fumiyuki Beppu (Jpn)
75 Sam Bewley (NZl)
76 Gregory Rast (Swi)
77 Bjorn Selander (USA)
78 Daryl Impey (RSA)
Ag AG2R – La Mondiale
81 Martin Elmiger (Swi)
82 Kristof Goddaert (Bel)
83 Sébastien Hinault (Fra)
84 Yury Krivtsov (Ukr)
85 René Mandri (Est)
86 Lloyd Mondory (Fra)
87 Anthony Ravard (Fra)
88 Gatis Smukulis LET
Katusha
91 Filippo Pozzato (Ita)
92 Robbie Mc Ewen (Aus)
93 Serguei Ivanov (Rus)
94 Nikolay Trusov (Rus)
95 Mikhael Ignatiev (Rus)
96 Kim Kirchen (Lux)
97 Stijn Vandenbergh (Bel)
98 Marco Bandiera (Ita)
Team Sky
101 Edvald Boasson Hagen (Nor)
102 Juan Antonio Flecha (Spa)
103 Kurt Arvesen (Nor)
104 Mathew Haymann (Aus)
105 Ian Stannard (GBr)
106 Chris Sutton (Aus)
107 Geraint Thomas (GBr)
108 Davide Vigano (Ita)
Liquigas -Doimo
111 Daniele Bennati (Ita)
112 Manuel Quinziato (Ita)
113 Tiziano Dall’Antonia (Ita)
114 Mauro Finetto (Ita)
115 Cristian Koren (Slo)
116 Daniel Oss (Ita)
117 Peter Sagan (Svk)
118 Frederik Willems (Bel)
Garmin – Slipstream
121 Tyler Farrar (USA)
122 David Millar (GBr)
123 Robbie Hunter (RSA)
124 Martijn Maaskant (Den)
125 Murilo Fischer (Bra)
126 Steven Cozza (USA)
127 Johan Van Summeren (Bel)
128 Mat Wilson (Aus)
Cervelo Test Team
131.Haussler Heinrich
132 Roger Hammond (GBr)
133 Jeremy Hunt (GBr)
134 Andreas Klier (Ger)
135 Bret Lancaster (Aus)
136 Gabriel Rasch (Nor)
137 Martin Reimer (Ger)
138 Dominique Rollin (Can)
Vacansoleil
141 Borat Bozic (Slo)
142 Romain Feillu (Fra)
143 Bobbie Traksel (Ned)
144 Matthé Pronk (Ned)
145 Martin Mortensen (Den)
146 Gorik Gardeyn (Bel)
147 Alberto Ongarato (Ita)
148 Wouter Mol (Den)
Acqua & Sapone
151 Rafaa Chtioui (Tun)
152 Paolo Ciavata (Ita)
153 Roberto De Patre (Ita)
154 Francesco Di Paolo (Ita)
155 Alessandro Donati (Ita)
156 Ruggero Marzoli (Ita)
157 Giuseppe Palumbo (Ita)
158 Luca Paolini (Ita)
Saur – Sojasun
161 Jimmy Casper (Fra)
162 Cédric Coutouly (Fra)
163 Anthony Delaplace (Fra)
164 Jimmy Engoulvent (Fra)
165 Jérome Galland (Fra)
166 Cyril Lemoine (Fra)
167 Rony Martias (Fra)
168 Stéphane Poulhies (Fra)
Topsport Vlaaanderen – Mercator
171 Kris Boeckmans (Bel)
172 Michael Van Staeyen (Bel)
173 Stijn Joseph (Bel)
174 Steven Van Vooren (Bel)
175 Preben Van Hecke (Bel)
176 Kristof Vandewalle (Bel)
177 Pieter Jacobs (Bel)
178 Maarten Neyens (Bel)
BMC Racing Team
181 Markus Burghardt (Ger)
182 Karsten Kroon (Ned)
183 Danilo Wyss (Swi)
184 Michael Schär (Swi)
185 Alexander Kristoff (Nor)
186 John Murphy (USA)
187 Simon Zahner (Swi)
188 Chad Beyer (USA)
Cofidis, Le Crédit En Ligne
191 Leonardo Duque (Col)
192 Kevin Ista (Bel)
193 Nico Sijmens (Bel)
194 Romain Zingle (Bel)
195 Guillaume Blot (Fra)
196 Julien Fouchard (Fra)
197 Sébastien Minard (Fra)
198 Tristan Valentin (Fra)
Skil – Shimano
201 Robert Wagner (Ger)
202 Koen De Kort (Ned)
203 David Deroo (Fra)
204 Floris Goesinnen (Ned)
205 Kenny Van Hummel (Ned)
206 Job Vissers (Ned)
207 Tom Veelers (Ned)
208 Robin Chaigneau (Ned)
Landbouwkrediet – Colnago
211 Frédéric Amorison (Bel)
212 Davy Commeyne (Bel)
213 Sébastien Delfosse (Bel)
214 Martial Ricci (Fra)
215 Steven Caethoven (Bel)
216 Hans Dekkers (Ned)
217 Geert Verheyen (Bel)
218 Dirk Bellemakers (Ned)
Bbox Bouygues Telecom
221 Yohann Gene (Fra)
222 Yukiya Arashiro (Jpn)
223 William Bonnet (Fra)
224 Steve Chainel (Fra)
225 Damien Gaudin (Fra)
226 Saïd Haddou (Fra)
227 Aledandre Pichot (Fra)
228 Sébastien Turgot (Fra)
An Post – Sean Kelly Team
231 Niko Eeckhout (Bel)
232 Peter Ghyllebert (Bel)
233 Maxim Debusschere (Bel)
234 Kenny Lisabeth (Bel)
235 Stijn Minne (Bel)
236 Benny De Schrooder (Bel)
237 Mark Casidy (Irl)
238 Paidi O’Brien (Irl)
Verandas Willems
241 Stefan Van Dijk (Ned)
242 Andy Cappelle (Bel)
243 James Vanlandschoot (Bel)
244 Jonas Vangenechten (Bel)
245 Sjef De Wilde (Bel)
246 Dieter Cappelle (Bel)
247 Fabio Polazzi (Bel)
248 Sven Van Den Houte (Bel)