Oscar Freire (Rabobank), odniósł swoje drugie zwycięstwo etapowe w tegorocznej edycji Vuelta a Andalucia – Ruta del Sol, pokonując kolarza Lampre, Grega Bole oraz Simona Gerransa (Sky).

Sergio Pardilla (Carmiooro NGC) zdołał utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Na ostatnich kilometrach dominowały ekipy sprinterów, lecz na trasie etapu dominowali górale, którzy już na pierwszym podjeździe pod Alto de las Nieves, ruszyli do akcji. Swojej szansy próbowali Brice Feillu (Vacansoleil) oraz José Angel Gomez Marchante (Andalucía-Cajasur). W pewnym momencie ich przewaga wynosiła ponad 4 minuty, jednak kolarze Milramu oraz Crmiooro NGC wzięli się za „kasowanie” ucieczki.

25 kilometrów przed metą ucieczka została zlikwidowana. Do walki o etapowe zwycięstwo włączyli się sprinterzy. Drugi raz z rzędu Oscar Freire okazał się najszybszy na mecie deszczowego etapu.

Laurens Ten Dam (Rabobank), Jelle Vanendert (Omega Pharma-Lotto) oraz Damiano Cunego (Lampre), którzy najbardziej ucierpieli we wczorajszej kraksie na ostatnich kilometrach, nie stanęli na starcie dzisiejszego etapu.

Najlepszy z Polaków jadących w CCC Polsat był Tomasz Marczyński, który zajął 34 pozycję. Z wyścigu wycofał się Adam Sznitko.

Pełne wyniki 3 etapu znajdziesz > tutaj