Litwin Ramunas Navarduskas (V.C. La Pomme Marseille), wygrał wyścig Boucles Catalanes inaugurujący sezon amatorski we Francji.

Wyścig ze startem we francuskim Perpignan i metą w hiszpańskiej Gironie liczył 127 km, a na jego starcie pojawiło się dwóch Polaków Grzegorz Kwiatkowski oraz Tomasz Olejnik.

Najlepszym z naszych rodaków okazał się ten starszy czyli Grzegorz Kwiatkowski (Albi VS). Były górski Mistrz Polski z 2002 roku zajął 28 pozycję w wyścigu.

Tomasz Olejnik (USSA Pavilly-Barentin) uplasował się na 95 pozycji.

Pełne wyniki Boucles Catalanes:

1 NAVARDAUSKAS Ramunas V.C. La Pomme Marseille 127.3 km 3:01:44 (moy, 40,28 km/h)
2 COUSIN    Jérôme    Vendée U    3:03:31    0:01:47
3 LIGTHART    Pim    Amical Vélo Club Aixois    3:03:31    0:01:47
4 BARLE    Florent    Amical Vélo Club Aixois    3:03:31    0:01:47
5 ANTOMARCHI    Julien    V.C. La Pomme Marseille    3:03:31    0:01:47
6 CHEDHOMME    Morgan    C.C. Nogent sur Oise    3:03:31    0:01:47
7 BAGOT    Yoann    V.C. La Pomme Marseille    3:03:31    0:01:47
8 GEORGES    Sylvain    Creusot Cyclisme    3:03:31    0:01:47
9 LAURENT    Christophe    V.C. Vaulx en Velin – Team Vulco 3:03:31    0:01:47
10 HUREL    Tony    Vendée U    3:03:31    0:01:47
11 GUAY    Julien    C.C. Nogent sur Oise    3:03:31    0:01:47
12 DÉRANGÈRE    Jérémie    S.C.O. Dijon    3:03:31    0:01:47
13 CAUQUIL    Yohan    Martigues S.C.    3:03:31    0:01:47
14 LEBAS    Thomas    Amical Vélo Club Aixois    3:03:31    0:01:47
15 MAILLET    Josselin    Vendée U    3:03:31    0:01:47
16 GOUTILLE    Christophe    Martigues S.C.    3:03:31    0:01:47
17 SONNERY    Blaise    Creusot Cyclisme    3:03:31    0:01:47
18 DESRIAC    Loïc    C.C. Etupes – Le Doubs    3:03:31    0:01:47
19 KOVALIONAS    Edgad    V.C. La Pomme Marseille    3:03:31    0:01:47
20 VAUBOURZEIX    Thomas    V.C. La Pomme Marseille    3:03:31    0:01:47
21 GUILLEMOIS    Romain    Vendée U    3:06:45    0:05:01
22 DESNIOU    Mathieu    St Cyr Tours 37 Cyclisme    3:06:45    0:05:01
23 BONNET    Guillaume    V.C. Vaulx en Velin – Team Vulco    3:09:03    0:07:19
24 ALBARET    Damien    Martigues S.C.    3:09:03    0:07:19
25 CASSINI    Grégory    V.C. Vaulx en Velin – Team Vulco    3:09:07    0:07:23
26 CLAIN     Médéric     St Cyr Tours 37 Cyclisme    3:09:07    0:07:23
27 LUGTEN    Jelle    Amical Vélo Club Aixois    3:09:07    0:07:23
28 KWIATKOWSKI    Grzegotz    Albi Vélo Sport    3:09:07    0:07:23
29 FOULDRIN    Antoine    C.C. Villeneuve St Germain    3:09:07    0:07:23
30 DEMARE    Arnaud    C.C. Nogent sur Oise    3:09:17    0:07:33
31 FRANCILETTE    Kévin    Vendée U    3:09:17    0:07:33
32 PATANCHON    Fabien    Entente Sud Gascogne    3:09:17    0:07:33
33 VERINI    Raphaël    Vélo Sport Hyérois    3:09:17    0:07:33
34 FABIO    Jérémy    S.C. Nice    3:09:17    0:07:33
35 COULON    Alexis    S.C.O. Dijon    3:09:17    0:07:33
36 QUEYROZ    Mickaël    GSC Blagnac    3:09:17    0:07:33
37 SOUPE    Geoffrey    C.C. Etupes – Le Doubs    3:09:17    0:07:33
38 LAVIEU    Antoine    S.C. Nice    3:09:17    0:07:33
39 MAS     Clément    C.C. Villeneuve St Germain    3:09:17    0:07:33
40 TURGIS    Jimmy    C.C. Nogent sur Oise    3:09:17    0:07:33
41 CAPDEPUY    Nicolas    Entente Sud Gascogne    3:09:17    0:07:33
42 BRANAA    Damien    Entente Sud Gascogne    3:09:17    0:07:33
43 MOREL    Nicolas    Amical Vélo Club Aixois    3:09:17    0:07:33
44 MARIÉ    Yannick    V.C. La Pomme Marseille    3:09:17    0:07:33
45 SIMON    Mathieu    C.C. Nogent sur Oise    3:09:17    0:07:33
46 LALOUETTE    Kevin    U.S. Ste Austreberthe P.B.    3:09:17    0:07:33
47 PENVEN    Clément    C.C. Nogent sur Oise    3:09:17    0:07:33
48 FUMEAUX     Jonathan    C.C. Etupes – Le Doubs    3:09:17    0:07:33
49 MORICE    Julien    Vendée U    3:09:17    0:07:33
50 BALBUENA    Jonathan    Amical Vélo Club Aixois    3:09:17    0:07:33
51 BRENTERCH    Erwan    Amical Vélo Club Aixois    3:09:17    0:07:33
52 BODIOT    Alexis    C.C. Nogent sur Oise    3:09:17    0:07:33
53 MAASING    Sander    C.C. Etupes – Le Doubs    3:09:17    0:07:33
54 REZA    Kévin    Vendée U    3:09:17    0:07:33
55 NAULEAU    Bryan    Vendée U    3:09:17    0:07:33
56 TARRIDE    Grégoire    V.C. La Pomme Marseille    3:09:17    0:07:33
57 CONVERSET    Matthieu    Amical Vélo Club Aixois    3:09:17    0:07:33
58 LABBE    Arnaud    GSC Blagnac    3:09:17    0:07:33
59 FERRAND    Nicolas    GSC Blagnac    3:15:25    0:13:41
60 LESTAGE    Georges    Amical Vélo Club Aixois    3:15:25    0:13:41
61 BETREMIEUX    Freddy    Aix VTT    3:15:25    0:13:41
62 HERNANDEZ    Clément    C.C. Le  Boulou    3:15:25    0:13:41
63 PEYROTON    Thomas    CA Castelsarrasin Tarn et Garonne    3:15:25    0:13:41
64 BISCEGLIA    Anthony    Creusot Cyclisme    3:15:25    0:13:41
65 RAMIER    Romain    Amical Vélo Club Aixois    3:15:25    0:13:41
66 GRATIOT    Alexandre    C.C. Nogent sur Oise    3:15:25    0:13:41
67 MIHAYLOV    Nikolay    Martigues S.C.    3:15:25    0:13:41
68 DOWNEY    Sean    V.C. La Pomme Marseille    3:15:25    0:13:41
69 DASSONVILLE    Flavien    C.C. Nogent sur Oise    3:15:25    0:13:41
70 LAGORCE    Benoît    V.C. Lannemezan    3:15:25    0:13:41
71 GRIMSEY    Stuart Vincent    V.C. Vaulx en Velin – Team Vulco    3:15:25    0:13:41
72 BESCOND    Jérémy    V.C. Vaulx en Velin – Team Vulco    3:15:25    0:13:41
73 LEROY    Romain    St Cyr Tours 37 Cyclisme    3:15:25    0:13:41
74 BURDACK    Julien    GSC Blagnac    3:15:25    0:13:41
75 MORITZ    Yann    Vendée U    3:15:25    0:13:41
76 DAUGA    Vincent    Entente Sud Gascogne    3:15:25    0:13:41
77 PASCUAL    Benjamin    S.C.O. Dijon    3:15:25    0:13:41
78 CARRE    Jean Simon    U.S. Ste Austreberthe P.B.    3:15:25    0:13:41
79 ZANGERLE    Joël    S.C.O. Dijon    3:15:25    0:13:41
80 POMMIER    Lilian    St Cyr Tours 37 Cyclisme    3:15:25    0:13:41
81 GRENET    Anthony    V.C. La Pomme Marseille    3:15:25    0:13:41
82 MAZIN    Mickaël    CA Castelsarrasin Tarn et Garonne    3:15:25    0:13:41
83 TARRIDE    William    V.C. La Pomme Marseille    3:15:25    0:13:41
84 COLOM    Marc    Calvisson VTT    3:15:25    0:13:41
85 GRAMMAIRE    Olivier    S.C.O. Dijon    3:15:25    0:13:41
86 BOIRE    Sébastien    S.C.O. Dijon    3:15:25    0:13:41
87 BONNET    Nicolas    V.C. Vaulx en Velin – Team Vulco    3:15:25    0:13:41
88 BOURLOT    Pierre    V.C. Vaulx en Velin – Team Vulco    3:15:25    0:13:41
89 BOUTEILLE    Thomas    C.C. Etupes – Le Doubs    3:15:25    0:13:41
90 NICOLAS    Julien    Martigues S.C.    3:15:25    0:13:41
91 DE  GASQUET         Martigues S.C.    3:15:25    0:13:41
92 TROUCHE    Benjamin    CA Castelsarrasin Tarn et Garonne    3:15:25    0:13:41
93 COUFFIGNAL    Mathieu    GSC Blagnac    3:15:25    0:13:41
94 SZKOLNIK    Michaël    Entente Sud Gascogne    3:15:25    0:13:41
95 OLEJNIK    Tomasz    U.S. Ste Austreberthe P.B.    3:15:25    0:13:41
96 LOUVEL  HIS    Aurélien    U.S. Ste Austreberthe P.B.    3:15:25    0:13:41
97 CUMONT    Gaylord    U.S. Ste Austreberthe P.B.    3:15:25    0:13:41
98 RIBET    Aurélien    Amical Vélo Club Aixois    3:15:25    0:13:41
99 FEBVAY    Geoffrey    S.C.O. Dijon    3:15:25    0:13:41
100 RABOUY    Miguel    Entente Sud Gascogne    3:15:25    0:13:41
101 DEVISSI    Anthony    V.C. La Pomme Marseille    3:15:25    0:13:41
102 SANLAVILLE    Pierre Yves    V.C. Vaulx en Velin – Team Vulco    3:15:25    0:13:41
103 LEBEAU    Fabien    C.C. Villeneuve St Germain    3:15:25    0:13:41
104 MENINI    Frédéric    V.C. Vaulx en Velin – Team Vulco    3:15:25    0:13:41
105 FERRAND-PREVOST    Evan    C.C. Etupes – Le Doubs    3:15:25    0:13:41
106 SOULA    Guillaume    CA Castelsarrasin Tarn et Garonne    3:15:25    0:13:41
107 PINEL    Maxime    S.C.O. Dijon    3:15:25    0:13:41
108 MAS    Damien    C.C. Villeneuve St Germain    3:15:25    0:13:41
109 LANCIEN    Olivier    C.C. Villeneuve St Germain    3:15:25    0:13:41
110 MESURE    Tony    S.C. Nice    3:15:25    0:13:41