Alessandro Petacchi wygrał ostatni etap wyścigu Giro della Provincia di Reggio Calabria. Wtorkowy etap zakończył się finiszem z dużej grupy. Petaachi pokonał swoich rodaków, drugi był Oscar Gatto (ISD-Neri), a trzeci Matti Gavazzi (Colnago-CSF).

Klasyfikację generalną sensacyjnie wygrał Matteo Montaguti (De Rosa-Stac Plastic), który o 25 sekund wyprzedził Hiszpana Francisco Ventoso (Carmiooro-NGC) i Daniele Pietropollego (Lampre).

To było drugie zwycięstwo etapowe Petacchiego, po tym jak 36-latek wygrał również w niedzielę.

Petacchi po raz kolejny wystartuje w swoim ulubionym wyścigu GP degli Etruschi w Toskanii 7 lutego, wyścig organizowany jest przez Paolo Bettiniego.

Bardzo dobrze w wyścigu spisała się dwójka Polaków. Przemysław Niemiec (Miche) zakończył rywalizację na 15 pozycji w klasyfikacji generalnej, tracąc 2:55 do zwycięzcy. Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita – CONAD) zajął 24 pozycję tracąc 6:14 do lidera.

Wyniki 4 etapu:

1 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – Farnese Vini 4:09:13
2 Oscar Gatto (Ita) ISD – Neri
3 Mattia Gavazzi (Ita) Colnago – CSF Inox
4 Roberto Cesaro (Ita) Miche
5 Alessandro Maserati (Ita) Ceramica Flaminia
6 Andrea Piechele (Ita) Carmiooro NGC
7 Yuri Metlushenko (Ukr) Amore & Vita – Conad
8 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone
9 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo
10 Davide d’Angelo (Ita) CDC Cavaliere

kolarstwo szosowe

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Matteo Montaguti (Ita) De Rosa – Stac Plastic 17:13:28
2 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Carmiooro NGC 0:00:25
3 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:00:34
4 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:35
5 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas-Doimo 0:00:38
6 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Doimo 0:00:49
7 Cristiano Salerno (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:01:04
8 Lorenzo Bernucci (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:01:12
9 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone
10 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:01:33
11 Andrea Noe (Ita) Ceramica Flaminia 0:01:36
12 Davide d’Angelo (Ita) CDC Cavaliere 0:02:35
13 Hubert Schwab (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:02:50
14 Damiano Caruso (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:02:54
15 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche 0:02:55
16 Davide Torosantucci (Ita) CDC Cavaliere 0:02:56
17 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:03:18
18 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:03:32
19 Paolo Longo Borghini (Ita) ISD – Neri 0:03:37
20 Enrico Zen (Ita) Colnago – CSF Inox 0:03:57
21 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone 0:04:44
22 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone 0:04:58
23 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo 0:06:02
24 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Amore & Vita – Conad 0:06:14
25 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo 0:06:57
26 Jure Golcer (Slo) De Rosa – Stac Plastic
27 Giairo Ermeti (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:07:10
28 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone 0:07:16
29 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Doimo 0:07:34
30 Grega Bole (Slo) Lampre – Farnese Vini 0:08:06
31 Danilo Hondo (Ger) Lampre – Farnese Vini 0:08:09
32 Riccardo Chiarini (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:08:24
33 Alessandro Fantini (Ita) Acqua & Sapone
34 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone 0:08:38
35 Giuseppe Muraglia (Ita) CDC Cavaliere 0:09:37
36 Enrico Rossi (Ita) Ceramica Flaminia 0:10:00
37 Massimo Giunti (Ita) Androni Giocattoli 0:10:03
38 Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:10:04
39 Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:10:19
40 Fortunato Baliani (Ita) Miche 0:10:34
41 Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone 0:11:07
42 Daniele Ratto (Ita) Carmiooro NGC 0:11:25
43 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:12:35
44 Simone Ponzi (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:12:42
45 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli 0:12:53
46 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone 0:13:19
47 Fabrizio Lucciola (Ita) Ceramica Flaminia
48 Edoardo Girardi (Ita) Ceramica Flaminia 0:13:31
49 Diego Caccia (Ita) ISD – Neri 0:14:11
50 Leonardo Giordani (Ita) Ceramica Flaminia 0:14:20
51 Oscar Gatto (Ita) ISD – Neri 0:14:51
52 Claudio Corioni (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:14:54
53 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli 0:15:03
54 Roberto Cesaro (Ita) Miche 0:15:04
55 Piergiorgio Camussa (Ita) Vorarlberg – Corratec 0:15:12
56 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:15:15
57 Gianluca Mirenda (Ita) ISD – Neri 0:15:18
58 Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli 0:16:35
59 Marco Cattaneo (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:16:37
60 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas-Doimo 0:16:47
61 Radoslav Rogina (Cro) Loborika 0:16:59
62 Santo Anza (Ita) Ceramica Flaminia 0:19:07
63 Alessandro Maserati (Ita) Ceramica Flaminia 0:19:20
64 Jakub Novak (Svk) Amore & Vita – Conad 0:19:26
65 Andreas Dietziker (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:19:44
66 Emanuel Vona (Ita) ISD – Neri 0:19:50
67 Emanuele Sella (Ita) Carmiooro NGC 0:20:10
68 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo 0:20:13
69 Dominik Hrinkow (Aut) Vorarlberg – Corratec 0:20:33
70 Pier Paolo De Negri (Ita) ISD – Neri 0:20:39
71 Aurélien Passeron (Fra) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:20:43
72 Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg – Corratec 0:21:09
73 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:21:27
74 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:21:40
75 Brian Vandborg (Den) Liquigas-Doimo 0:21:51
76 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita – Conad 0:22:00
77 Domenico Agosta (Ita) CDC Cavaliere 0:22:12
78 Carlo Scognamiglio (Ita) ISD – Neri
79 Thomas Bertolini (Ita) Androni Giocattoli 0:22:32
80 René Weissinger (Ger) Vorarlberg – Corratec 0:22:51
81 Michael Rasmussen (Den) Miche 0:22:52
82 Luca Zanasca (Ita) CDC Cavaliere 0:23:18
83 Andrea Piechele (Ita) Carmiooro NGC 0:23:20
84 Denys Kostyuk (Ukr) ISD – Neri 0:23:47
85 Silvère Ackermann (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:24:00
86 Leonardo Scarselli (Ita) ISD – Neri 0:24:05
87 Salvatore Commesso (Ita) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:24:27
88 Yuri Metlushenko (Ukr) Amore & Vita – Conad 0:24:35
89 Alan Marangoni (Ita) Colnago – CSF Inox 0:24:51
90 Antonio Quadranti (Ita) Carmiooro NGC 0:25:34
91 Olegs Melehs (Lat) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:25:53
92 Damiano Margutti (Ita) Androni Giocattoli 0:26:22
93 Emanuel Kiserlovski (Cro) Loborika 0:26:42
94 Donato Cannone (Ita) Ceramica Flaminia 0:26:57
95 Nicola D’andrea (Ita) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:27:02
96 Luigi Gitto (Ita) Miche 0:27:54
97 Fausto Fognini (Ita) Amore & Vita – Conad 0:28:57
98 Claudio Cucinotta (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:29:18
99 Filippo Baggio (Ita) Ceramica Flaminia
100 Tomislav Danculovic (Cro) Loborika 0:30:20
101 Fabrice Piemontesi (Ita) Androni Giocattoli 0:30:33
102 Matteo Bono (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:30:47
103 Daniele Righi (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:31:15
104 Aristide Ratti (Ita) Carmiooro NGC 0:31:22
105 Raivis Belohvosciks (Lat) Ceramica Flaminia 0:32:13
106 Bruno Radotic (Cro) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:33:08
107 Leonardo Pinizzotto (Ita) Miche 0:33:31
108 Francesco Tizza (Ita) Carmiooro NGC 0:35:34
109 Stefano Usai (Ita) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:35:35
110 Marcello Pavarin (Ita) Colnago – CSF Inox 0:35:38
111 Mariano Giallorenzo (Ita) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:35:49
112 Mattia Gavazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:35:51
113 Leopoldo Rocchetti (Ita) Miche 0:35:57
114 Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika 0:37:45
115 Serhy Hrechyn (Ukr) Amore & Vita – Conad 0:38:46
116 Kristijan Durasek (Cro) Loborika 0:39:04
117 Dean Podgornik (Slo) Loborika 0:39:32
118 Kristof Vollon (Bel) Amore & Vita – Conad 0:42:21
119 Mauro Hrastnik (Cro) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:42:37