Vincenzo Nibali (Liquigas-Doimo) sięgnął po zwycięstwo etapowe w Tour de San Luis. Włoch okazał się najszybszy na trasie 19 kilometrowej czasówki rozgrywanej na ulicach San Luis.

Nibali osiągnął rezultat 24:18. Drugą pozycję zajął Robert Bengsch (Team Germany), który do zwycięzcy stracił 4 sekundy, trzecią lokatę zdobył Pedro Nicasio (Funvic-Pindamonhangaba) który przyjechał 11 sekund za zwycięzcą.

Na trasie była masa kibiców” powiedział Nibali. „Czasówka była ważna nie tylko dla mnie ale i dla nas jako drużyny. Jestem bardzo, bardzo zadowolony z tego zwycięstwa etapowego i  z tego, że udało mi się zdobyć koszulkę lidera” – kontynuuje Włoch.

Zwycięstwo Niballego w dzisiejszej czasówce, przybliżyło go do zwycięstwa w całym wyścigu. Dzięki swojej znakomitej jeździe został liderem wyścigu Tour de San Luis. W klasyfikacji generalnej Nibali wyprzedza o 26 s Jorge Giacinti`ego (Scott-Marcondes) i o 30 sekund Jose Serpę (Androni-Giocattoli).

Jutro czeka nas bardzo ciężki etap z podjazdem pod La Carolina i to właśnie tam powinien rozstrzygnąć się cały wyścig” – powiedział na mecie Nibali.

Jedyny Polak w wyścigu Przemysław Niemiec (Miche) zajął na etapie 94. miejsce, a w klasyfikacji generalnej zajmuje 73. pozycję.