Triathlon zimowyBartosz Banach (Mróz Active Jet) został triumfatorem XXI Triathlonu Zimowego, tradycyjnie rozegranego na warszawskim torze łyżwiarskim “Stegny”. Jego starszy brat Robert, był drugi.

Triathlon zimowy to jedyna tego typu impreza w Polsce, w której rywalizuje się kolejno w biegu, jeździe na łyżwach i na rowerze.  Do przebiegnięcia zawodnicy mieli 1,5 km, na łyżwach 2,4 km, zaś na rowerze 9,5 km. Na starcie stanęło ponad stu zawodników.

Najlepiej z trudami trzech konkurencji poradził sobie młodszy z braci Banach, Bartosz który uzyskał czas 55:35, drugi Robert przyjechał 1:02 po bracie, zaś trzeci Kazimierz Grycman (Ciechowice) dotarł na metę ponad 4 minuty za zwycięzcą.

Poza wyścigiem indywidualnym odbyła się także rywalizacja drużynowa na tych samych dystansach.

I tu najlepsi ponownie okazali się kolarze Mroza, wspomagani przez Mateusza Nowaka, który pojechał na łyżwach. Bartosz Banach wystąpił na zmianie biegowej, a Robert Banach na rowerze. Drużyna Mróz AcitveJet pokonali drużynę Cekol w składzie: Michał Podlaski, Roman Konera, Jarek Roszkowski. Trzeci zespół to Ambra Polandbike Team w składzie: Wojciech Kwiatek, Arkadiusz Oleszkiewicz, Bartosz Chojnacki.

“Rywalizowało sto zawodniczek i zawodników. Na śliskiej trasie było sporo upadków, ale nikomu nic poważnego się nie przytrafiło. Były to przeważnie tak zwane miękkie lądowania” – powiedział współorganizator imprezy, były kolarz Grzegorz Wajs.

“Super zawody, świetna organizacja i atmosfera mimo siarczystego mrozu”
– ocenił Robert Banach.

Pełne wyniki indywidualne XXI Triathlonu Zimowego 2010 > tutaj

.

Pełne wyniki wyścigu drużynowego XXI Triathlonu Zimowego 2010 > tutaj

.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments