Bartosz Banach został zwycięzcą XXXIII edycji warszawskiego Triathlonu Zimowego. Kolarz Mroza pokonał Artura Korca (TK Masters Giżycko) i Michała Podlaskiego (Bank BGŻ Team).

Prawie 250 zawodników stanęło na starcie triathlonu na warszawskim Torze Łyżwiarskim Stegny, wśród nich wielu kolarzy zawodowych m.in. z Mróz-Active, Bank BGŻ Team oraz liczna grupa BDC MarcPol Team.

Zawody składały się z biegu terenowego na dystansie 2000 metrów (1 okrążenie), biegu łyżwiarskiego na dystansie 2400 metrów (6 okrążeń toru łyżwiarskiego) i jazdy na rowerze na dystansie 10000 metrów (3 okrążenia).

Najszybciej te trzy konkurencje pokonał Bartosz Banach, drugi był Artur Korc, a trzeci Michał Podlaski. Tuż za podium na mecie zameldował się brat zwycięzcy, zeszłoroczny triumfator imprezy – Robert Banach. Najlepszy z kolarzy BDC Team – Ardian Banaszek zajął 9 pozycję.

Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Zych (BSA Pro Tour Woman).

Wcześniej przed indywidualną walką, rozegrana została konkurencja drużynowa – 37 drużyn. Wygrała drużyna Neptun Gdańsk z Robertem Banachem i Krzysztofem Brzuzkiem. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Ambra BGŻ UKK BDC Huragan Wołomin w składzie: Tomasz Duda, Bartosz Chojnacki, Michał Podlaski. Trzecie miejsce podium przypadło kolarzom BDC MarPol Team, w której pojechał Damian Walczak, Alan Banaszek, Piotr Kirpsza.