Gilberto SimoniWłoch Gilberto Simoni, chce zakończyć karierę po majowym Giro d’Italia z zespołem Lampre-Farnese Vini. Według dzeinnika La Gazetta dello Sport, włoski zespół czeka na licencję ProTour.

Giuseppe Saronni, dyrektor sportowy ekipy Lampre powiedział, że czekają na decyzję Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), która ma potwierdzić otrzymanie licencji ProTour dla zespołu. UCI podjęła decyzję o zarejestrowaniu zespołu w gronie ekip ProTour, lecz ma potwierdzić ją dziś wieczorem.

Decyzja ta pozwoli Simoniemu, zakończyć jego 17 letnią – profesjonalną karierę, podczas ostatniego etapu kolarskiego wyścigu Giro d’Italia, który miał by być ostatnim wyścigiem w karierze dla 38 letniego Włocha. Byłby to jego 15 udział w Giro d’Italia, które wygrał w 2001 i 2003 roku.

“To sentymentalna decyzja o powrocie do tego zespołu, ale nadal nie ma jej na papierze“, powiedział Simoni.

Simoni wygrał swoje pierwsze Giro d’Italia właśnie z ekipą Lampre, ale rozstał się z ekipą Saronni`ego pod koniec 2001 roku.

Przypomnijmy, że wcześniej Simoni był przymierzany do amerykańskiego zespołu Rock Racing, lecz ten nie uzyskał statusu ekipy Pro Continental.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments