Trevis MeyerTravis Meyer (Garmin) po samotnej ucieczce na ostatnim okrążeniu, zdobył tytuł Mistrza Australii w wyścigu ze startu wspólnego.

Meyer pokonał drugiego na mecie Davida Kempa (Fly V Australia) o 31 sekund, zaś trzeciego Damiena Turnera (Fly V Australia) o ponad minutę.

W moim pierwszych mistrzostwach w elicie zdobyć tytuł mistrza, to niesamowite uczucie. Brak mi słów jak opisać ten stan. Mój brat [Cameron Meyer] kilka dni temu został Mistrzem w jeździe indywidualnej na czas. Dwóch krajowych mistrzów w tym samym zespole, w tej samej rodzinie, to wprost niewiarygodne” – powiedział Travis Meyer.

Michael Rogers, który zapowiadał złoto, zajął 24 pozycję ze stratą 6:37, Allan Davis był dopiero 41, zaś Robbie McEwen nie ukończył rywalizacji.

Pełne wyniki Mistrzostw Australii ze startu wspólnego:

1 Travis Meyer (WA) 4:26:31

2 David Kemp (QLD) 0:00:31

3 Damien Turner (VIC) 0:01:08

4 Russell Van Hout (SA) 0:01:43

5 Hayden Brooks (QLD) 0:03:14

6 Jack Bobridge (SA) 0:03:29

7 David Pell (VIC)

8 Bernard Sulzberger (TAS)

9 William Clarke (TAS)

10 Mark O’brien (VIC) 0:05:09

11 Johnnie Walker (VIC) 0:05:16

12 John Anderson (QLD)

13 Darren Rolfe (QLD) 0:06:23

14 Jai Crawford (TAS)

15 Baden Cooke (VIC) 0:06:31

16 Zakkari Dempster (VIC)

17 Jonathan Cantwell (QLD)

18 Luke Roberts (SA)

19 Cameron Jennings (QLD)

20 Matt Wilson (VIC)

21 Lachlan Norris (MTB)

22 Peter Mcdonald (NSW) 0:06:35

23 Steven Robb (VIC)

24 Michael Rogers (ACT) 0:06:37

25 Matthew Lloyd (VIC) 0:06:42

26 Fabio Calabria (VIC) 0:07:16

27 Mark Frendo (QLD) 0:08:06

28 Brendan Jones (NSW) 0:08:11

29 Wes Sulzberger (TAS)

30 Daniel Mcconnell (VIC)

31 Cameron Meyer (WA)

32 Jay Bourke (VIC) 0:11:27

33 Dylan Newell (VIC) 0:11:51

34 Andrew Roe (SA) 0:12:18

35 Drew Ginn (VIC) 0:13:07

36 Tristan Jones (SA) 0:13:23

37 Sean Moran (ACT)

38 John Cornish (VIC)

39 Joel Pearson (NSW)

40 Patrick Shaw (VIC)

41 Allan Davis (QLD) 0:13:48

42 Jon Houston (SA) 0:14:11

43 Will Wettenhall (VIC)

44 Scott Davis (QLD)

45 Shaun Mccarthy (VIC)

46 Karl Evans (QLD)

47 Steven Pilson (VIC)

48 Sam Moorhouse (NSW) 0:15:26

49 Liam Mccarthy (QLD) 0:15:41

50 Wade Wallace (VIC) 0:26:34

DNF Nathan Jones (WA)

DNF Casey Munro (VIC)

DNF James Ibrahim (VIC)

DNF Samuel Rix (VIC)

DNF Stephen Tree (NSW)

DNF Peter Dennis (VIC)

DNF Erik Mellegers (WA)

DNF Dimitri Lafleur (WA)

DNF Giuseppe Cirella (QLD)

DNF Steele Von Hoff (VIC)

DNF Mark Hewat (VIC)

DNF Reece-Emerson Van Beek (VIC)

DNF Andrew Naylor (VIC)

DNF Peter Aquilina (VIC)

DNF Aaron Batchelor (VIC)

DNF Nick Bensley (VIC)

DNF Donatas Bludzis (VIC)

DNF Logan Calder (WA)

DNF Cameron Carlyle (VIC)

DNF Phillip Chapman (NSW)

DNF Brad Davies (SA)

DNF David Deery (ACT)

DNF Rowan Dever (VIC)

DNF Mark Dippelsman (QLD)

DNF Rob Doyle (VIC)

DNF Drew Mckinley (IRL)

DNF John Groves (MTB)

DNF Mark Guirguis (VIC)

DNF Steven Hedley (WA)

DNF Matthew Hodges (QLD)

DNF Tobyn Horton (GBR)

DNF Michael Hosking (QLD)

DNF Nathan Hunter (SA)

DNF Mark Isaacs (VIC)

DNF Luke James (VIC)

DNF Mark Jamesion (QLD)

DNF Craig Johnson (VIC)

DNF Kris Johnston (ACT)

DNF Ben Kersten (NSW)

DNF Michael Knoff (VIC)

DNF Kris Koke (NSW)

DNF Peter Ladd (VIC)

DNF Unknown Rider ()

DNF Marc Loecherer (VIC)

DNF Chris Mallalue (VIC)

DNF Steven Martin (VIC)

DNF Tim Mcgrath (VIC)

DNF Nicholas Mitchell (VIC)

DNF Malachi Moxon (VIC)

DNF Adam Murchie (VIC)

DNF Tommy Nankervis (VIC)

DNF Cameron Peterson (NSW)

DNF David Rawlins (SA)

DNF Jared Rowney (QLD)

DNF Sam Rutherford (NSW)

DNF Josh Smith (SA)

DNF Cameron Spears (SA)

DNF Chris Steffanoni (VIC)

DNF Jacob Sutherland (VIC)

DNF Walter Tate (USA)

DNF Will Tehan (VIC)

DNF Jon Townsend (VIC)

DNF Lee Turner (VIC)

DNF Christopher Tymms (VIC)

DNF Matthew Werrell (QLD)

DNF Robert Williams (NSW)

DNF Paul Richards (VIC)

DNF Tom Donald (VIC)

DNF Darren Lapthorne (VIC)

DNF Simon Clarke (VIC)

DNF Leigh Howard (VIC)

DNF Alessandro Bazzana (USA)

DNF Matt Goss (TAS)

DNF Aaron Kemps (QLD)

DNF David Tanner (NSW)

DNF Matthew Rice (TAS)

DNF Brendan Brooks (NSW)

DNF Peter Herzig (QLD)

DNF Chris Jory (NSW)

DNF Nicholas Sanderson (VIC)

DNF Rhys Pollock (VIC)

DNF Chris Pryor (QLD)

DNF Mitchell Pearson (NSW)

DNS Charles Howlett (VIC)

DNS Ashley Humbert (NSW)

DNS Bradeley Hall (WA)

DNS Simon Mccarroll (NSW)

DNS Billy Carson (SKCC)

DNS Chris D’amelio (VIC)

DNS Mark Mckinley (IRL)

DNS David Melville (QLD)

DNS Stuart Payne (VIC)

DNS Rico Rogers (NZL)

DNS Robbie Mcewen (QLD)