CCC PolsatDobiega już końca drugie zgrupowanie konsultacyjno-treningowe kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, którzy od 13 grudnia przebywają w hotelu LAS w Piechowicach.

Tradycyjnie, w okresie zimowym kolarze korzystają z zaproszenia właściciela hotelu p. Eugeniusza Zielenkiewicza, który od kilku sezonów sponsoruje pobyty w swoim ośrodku, zapewniając doskonałe warunki pobytu a także odnowy biologicznej. W zgrupowaniu biorą udział prawie wszyscy kolarze nowego składu ekipy, a nad całością przebiegu pobytu czuwa dyrektor sportowy ekipy – Piotr Wadecki z obsługa techniczną. Podczas tego pobytu w Karkonoszach zawodnicy realizują założony plan treningowy m.in prowadzą  mikrocykle treningowe, kładąc duży nacisk na budowaniu siły i ogólnej wytrzymałości poprzez m.in. treningi na nartach biegowych.  Bardzo dobra pogoda oraz wyśmienite warunki śniegowe pozwalają dziennie spędzać na nartach 3-4 godzin.

Jak poinformował dyrektor sportowy ekipy CCC Polsat, Piotr Wadecki:

“… przebieg tego drugiego zgrupowania kolarzy będzie wykorzystany szczególnie na budowaniu i wzmacnianiu siły fizycznej poszczególnych zawodników. Każdego dnia są przeprowadzane dwa treningi – pierwszy trening na nartach biegowych w Jakuszycach (ok. 3 godzin) a następnie w godzinach popołudniowych trening ogólnorozwojowy na sali gimnastycznej w ramach którego przewidziano gry zespołowe (siatkówka, koszykówka). Mam nadzieję, że wykonana przez kolarzy podczas treningów praca i czas spędzony podczas tego zgrupowania w hotelu „LAS” będą miały wielkie znaczenie dla ogólnej kondycji kolarzy i zaowocują dobrymi wynikami sportowymi podczas sezonu kolarskiego 2010.”

Zgrupowanie zakończy się 22 grudnia wspólna kolacją wigilijną, po której wszyscy udadzą się do swoich domów by w rodzinach spędzić Święta Bożego Narodzenia.
Kolejne zgrupowanie  zaplanowane jest również w Hotelu Las i zostanie przeprowadzone w dniach 4-15 stycznia.

25-go stycznia cała ekipa CCC Polsat Polkowice udaje się na obóz treningowy do Hiszpanii, który zakończony zostanie pierwszym startem w sezonie 2010 w wyścigu Vuelta Andaluzja Ruta Cyclista del Sol kat.2.1 UCI.

Źródło + foto: www.ccckol.polkowice.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments