Allan DavisWczoraj informowaliśmy Państwa o tym, że Allan Davis pożegnał się z ekipą Quick Step, lecz dziś pojawiła się informacja, iż Australijczyk może już wkrótce znaleźć się w drużynie Alberto Contadora, po raz trzeci w swojej karierze. Zawodnik miałby przejść do Astany.

Pogłoski o zainteresowaniu Astany Davisem zaczęły krążyć w październiku, po tym jak większość kazachskiej ekipy, przeniosła się do amerykańskiego RadioShack.

W tym tygodniu 29-letni Davis potwierdził dla australijskich mediów, że Astana była jednym z wielu zespołów, z którymi był w kontakcie.

Przejście do Astany pozwoli Davisowi na zupełną niezależność w zakresie jego terminarza wyścigów, ponieważ byłby sprinterem numer 1 w swojej ekipie. W Quick Step nie miał wielu okazji by się pokazać, gdyż musiał pracować na innych kolarzy takich jak Belg Tom Boonen.

Jeśli Davis podpisze kontrakt z Astaną, będzie po raz trzeci w tej samej drużynie co Alberto Contador, najpierw startowali razem w hiszpańskiej ekipie ONCE,  aż do 2006 roku gdzie ścigali się razem z naszym Dariuszem Baranowskim w Astana-Würth.

Po uniewinnieniu Australijczyka w zamieszaniu w sprawie Operacji Puerto w grudniu 2006 roku,  ponownie spotkali się z Contadorem w Discovery Channel w sezonie 2007.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments