Carlos SastreCarlos Sastre potwierdził, że wystartuje w wyścigu Giro d’Italia w przyszłym sezonie. Kapitan ekipy Cervelo TestTeam ogłosił też swój program wyścigowy do Giro.

Zawodnik podjął taką decyzje po zapoznaniu się z trasami wszystkich, trzech wielkich Tourów. Po ogłoszeniu w środę trasy hiszpańskiej Vuelty,  zdecydował że Giro będzie jego pierwszym wielkim Tourem w 2010r.

Po przeanalizowaniu tras wszystkich trzech największych wyścigów i omówieniu ich z dyrektorami sportowymi Cervelo TestTeam, zdecydowałem się wziąć udział w Giro d’Italia” – powiedział dziś Sastre.

Sastre zajął czwarte miejsce podczas tegorocznego Giro d’Italia, wynik może ulec zmianie o jedno oczko wyżej po wyjaśnieniu sprawy Danilo Di Luki, który podczas tegorocznej edycji, na dwóch etapach uzyskał pozytywne wyniki EPO CERA. Sastre odniósł również dwa zwycięstwa etapowe na szczytach Monte Petrano i Wezuwiuszu.

W tym roku świetnie mi się jechało na Giro i chcę tam wrócić. Fakt, że nie wygrałem tego wyścigu daje mi szczególną motywację, a trasa jest bardzo atrakcyjna dla zawodnika o moich predyspozycjach. To jest naprawdę wielka szansa ” – powiedział.

Chociaż nie jest jeszcze w stanie potwierdzić, czy wystąpi w Tour de France w przyszłym sezonie, Sastre rozpocznie  sezon 2010 w marcowym Volta a Catalunya. Następnie weźmie udział w Amstel Gold Race (18 kwietnia) oraz Liège-Bastogne-Liège (25 kwietnia), a następnie w (Giro 8 maja).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments