Philippe GilbertPhilippe Gilbert został laureatem nagrody Kristallen Fiets przyznawaną przez belgijski dziennik Het Laatste Nieuws przyznawanej najlepszemu kolarzowi Belgii w sezonie. Dla Gilberta była to druga nagroda z rzędu.

Podczas gali wręczenia nagród uczczono także pamięć kolarzy, którzy odeszli w ostatnich miesiącach – Franka Vandenbroucke, który wygrał ten plebiscyt 10 lat temu, Frederieka Nolfa, który zmarł podczas tegorocznego Tour of Qatar oraz kolarza torowego, Dimitri De Fauwa, który popełnił samobójstwo.

Gilbert w głosowaniu zdobył 686 punktów, pokonując Toma Boonena (408) i kolarzy przełajowych, Nielsa Alberta (330) i Svena Nysa (204).

Gilbert w tym sezonie  wygrał m.in. Ster Elektrotoer oraz 4 klasyki z rzędu Coppa Sabatini, Paris – Tours, Giro del Piemonte i Giro di Lombardia.

Najlepszym belgijskim menadżerem został wybrany był menadżer Astany, Johan Bruyneel. Była to dla niego 6 nagroda w tej kategorii. Najlepszym perspektywicznym kolarzem został mistrz Europy do lat 23, Kris Boeckmans, a najlepszym belgijskim „gregario” okazał się Stijn Vandenbergh z Katiuszy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments