Bradley WigginsBradley Wiggins podpisał czteroletni kontrakt z ekipą Team Sky. Brytyjczyk tym samym opuścił skład ekipy Garmin, którą reprezentował w tym sezonie.

To był niesamowity sezon dla mnie i moje wyniki w Tour de France dały mi dodatkowy napęd, potwierdziły że stać mnie na więcej” powiedział Wiggins. “Wiem, że dalej mogę się rozwijać i Sky Team jest idealnym miejscem do tego.

Wiggins zakończył na czwartej pozycji tegoroczną rywalizację w  Tour de France. Przenosiny do Team Sky zwiększą prawdopodobieństwo, że ekipa otrzyma zaproszenie na Tour 2010.

25-letni Brytyjczyk pokazał, że zawodnik który ma za sobą karierę torowca, potrafi również „dawać radę” podczas górskich etapów Tour de France. Wszyscy obserwatorzy, oraz kibice kolarstwa, nie mogli się nadziwić postawie Brytyjczyka podczas tegorocznej wielkiej pętli.

Wiggins karierę zawodowca rozpoczął w 2001 roku. Zdobył m.in. 2 złote medale igrzysk olimpijskich w kolarstwie torowym i angaż w takich grupach jak La Française des Jeux (2002-2003), Crédit Agricole (2004-2005), Cofidis (2006-2007), Team High Road (2008), Garmin-Slipstream (2009).

Obok Wigginsa w Team Sky zobaczymy jeszcze 7 Brytyjczyków : Gerainta Thomasa, Iana Stannarda, Russella Downinga, Petera Kennaugha, Chrisa Froome’a i Steve’a Cummingsa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments