Lars BakLars Bak po pięciu sezonach spędzonych w grupach Bjarne Riisa, czyli CSC oraz Saxo Bank nowy sezon rozpocznie w barwach Columbia-HTC.

Sympatyczny Duńczyk w 2005 roku wygrał takie wyścigi jak Tour de l’Avenir i Paryż-Bourges oraz jazdę drużynową na czas w Tour Méditerranéen, pierwszy etap Tour de Pologne 2008 i piąty etap tegorocznego Benelux Tour. Jednak podczas całej swojej kariery był raczej zawodnikiem do pomocy, teraz dzięki Columbia-HTC, chce wreszcie regularnie sięgać po zwycięstwa.

29-letni Bak liczy, że dzięki zmianie ekipy będzie miał więcej możliwości jazdy na własne konto.

Zawsze w Team Columbia imponowało mi to, że tam każdy dostaje szansę na zwycięstwo. Nie mogłem przepuścićć podpisani takiej okazji jaką była możliwość kontraktu z tym zespołem

Dyrektor sportowy amerykańskiej ekipy, Brian Holm jest pod wrażeniem podejścia do nowego zespołu przez BakaLars jest rodzajem kolarza, który nie wygra 10 wyścigów w roku, ale zawsze liczy się w grze“, powiedział Holm. “Jest doskonałym ogniwem w zespole. Zawsze może liczyć na pomoc kolegów z drużyny, jeżeli czuje się na tyle mocno że ma szansę wygrać”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments