Bjorn ChristiansenTeam Saxo Bank odbywa swój ostatni obóz przetrwania organizowany przez Bjorna Christiansena, który zapowiedział, że po 10 latach współpracy, kończy pracę z zespołem.

Spędziłem z Team Saxo Bank a wcześniej z CSC ostatnie 10 lat, które zapamiętam jako niezwykle szczęśliwe lata. Jestem dumny, że pomagałem w tworzeniu tak fantastycznego zespołu”– powiedział Duńczyk.

Mamy zwycięstwo w Tour de France i wielu innych wspaniałych sukcesów na koncie, ale teraz nadszedł czas, że musimy się rozstać

Christiansen (57 lat), były żołnierz sił specjalnych,  jest znakomitym specjalistą od przygotowania fizycznego. Oprócz obozów przetrwania, pracował z zespołem podczas Tour de France, prowadził klubowe auto podczas czasówek jak i pełnił funkcję ochroniarza, gdy kolarze wjeżdżali na metę.

Po zakończeniu pracy w Saxo Banku, będzie współpracował z duńskim klubem piłkarskim FC Midtjylland.

Christiansen, wprowadził ideę obozu przetrwania w Team CSC, pomysł przyjął się w wielu innych ekipach. W tym roku Saxo Bank przebywa na obozie w Fuertaventura na Wyspach Kanaryjskich. Wcześniejsze obozy przetrwania w Skandynawii często odbywały się w zimnie i śniegu.

Przypomnijmy, że Jarosław Marycz został kolarzem Team Saxo Bank i wraz z ekipą w tej chwili jest na obozie przetrwania.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments