Alessandro PetacchiWłoski sprinter Alessandro Petacchi jest przekonany, że włoski menedżer Lampre Giuseppe Saronni rozwiąże problem zespołu z otrzymaniem licencji ProTour na sezon 2010. Petacchi powiedział wczoraj na prezentacji zespołu w Castenedolo, że jest spokojny i gotowy do zwycięstw.

Nie przyznanie nam licencji ProTour jest tylko problem administracyjnym. Saronni spotka się z przedstawicielami Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w poniedziałek żeby rozwiązać ten problem” – powiedział Petacchi.

Rada UCI ProTour (UPTC), 25 listopada potwierdziła rejestrację17 zespołów, ekipa Lampre została pominięta na tej liście, ponieważ zespołowi brakuje pewnych dokumentów administracyjnych i finansowych.

Petacchi po zakończonym sezonie, po 2 letniej przerwie związał się z ekipą ProTour Lampre (przez 2 ostatnie sezony występował w ekipie Pro Continental LPR – Brakes)

Jego celem na początek sezonu jest zwycięstwo w Milano-Sanremo 20 marca, pięć lat po jego pierwszym zwycięstwie w 2005 roku. Spodziewa się, że  Mark Cavendish (Columbia HTC), będzie zaciekle walczyć o obronę tytułu z 2009 roku, ale jest przekonany że koledzy z Lampre na finałowym sprincie pomogą mu w odniesienie sukcesu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments