eddy-merckx-bikesBelgijski zespół Quick Step podpisał trzyletni kontrakt na dostawę rowerów z firmą Eddy Merckx Cycles.

Jestem bardzo dumny, że ikona kolarstwa i jego marka będzie razem z nami. Jestem pewien, że ten kontrakt będzie korzystny dla obu stron, dzięki czemu zarówno zespół jak i firma będą nadal się rozwijały i osiągały coraz lepsze rezultaty” – powiedział Patrick Lefevere, menadżer Quick Step.

Quick Step dotychczas jeździł na rowerach Specialized, ale trzyletnia umowa z końcem roku wygasa. W piątek rano zespół ogłosił, iż nie zamierza przedłużać kontraktu.

Firma Eddy Merckx Cycles uważa, że jest to ważny krok w rozwoju firmy na międzynarodowym rynku. “Powrót naszej marki do ekipy Pro Tour jest kolejnym logicznym krokiem w rozwoju firmy. Fakt, że najlepsza belgijska ekipa będzie jeździła na naszych rowerach, ma dla nas szczególne znaczenie” – powiedział Pieter Vansynghel, prezes firmy.

Merckx w 2010 roku będzie obchodził swoje 65 urodziny, a Tour de France przejedzie przez jego rodzinną miejscowość Meise.

“Dzisiaj jesteśmy gotowi ponownie jechać na czele peletonu. Z sukcesami współpracowałem z Patrickiem Lefevere, gdy ten zarządzał grupą Domo Farm Frites Team. Dlatego jestem bardzo zadowolony, że ponownie będziemy pracować” – powiedział Eddy Merckx.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments