CCC PolsatSkład zespołu CCC Polsat Polkowice na sezon 2010 został już skompletowany i zgodnie z wymogami UCI  ekipa będzie w swoim składzie miała 16 kolarzy.

W minionym tygodniu na spotkaniu w Polkowicach pojawili się wszyscy kolarze nowego składu ekipy CCC Polsat Polkowice Professional Team by wstępnie omówić plan przygotowań do startów w sezonie kolarskim 2010 a przede wszystkim podpisać kontrakty.

Kontrakty z CCC Polsat Polkowice podpisali:

Batek Dariusz, Bodnar Łukasz, Dorożała Aleksander (MTB), Honkisz Adrian, Janiszewski Sylwester, Jeżowski Krzysztof, Kiendyś Tomasz, Lisowicz Tomasz, Marczyński Tomasz, Matysiak Bartłomiej, Repiński Tomasz, Rębiewski Jarosław, Smoleń Tomasz, Sznitko Adam, Tomaszewski Marcin (MTB) oraz Zieliński Kamil.

Jak poinformował dyrektor koordynator d.s. kolarstwa ekipy CCC Polsat Polkowice, Robert Krajewski: utworzony na sezon 2010 zespół kolarski jest zespołem kompletnym tzn. mającym w swoich szeregach zarówno zawodników dobrze jeżdżących po płaskim oraz po górach, specjalistów w jeździe na czas a także świetnych sprinterów. Jak do tej pory w ekipie brakowało typowych górali, którzy mogliby walczyć o zwycięstwa w ciężkich górskich wyścigach. Przechodząc do wyższej grupy światowego kolarstwa wzmocnienia były nieuniknione i właśnie udało się nam pozyskać do ekipy takich kolarzy którzy zapewnią ekipie kompletność. Nowi zawodnicy idealnie pasują do naszego zespołu. Są to kolarze młodzi i nie mający żadnych kompleksów przed starszymi i bardziej utytułowanymi zawodnikami. Przyglądaliśmy się im już od dłuższego czasu i uznaliśmy, że właśnie takich kolarzy potrzebujemy do naszej drużyny. Nazwisk nie trzeba zbytnio reklamować, bo każdy z nich pokazywał się już polskim kibicom, chociażby Tomasz Marczyński – Mistrz Polski Elity z roku 2007.

Po skompletowaniu składu ekipy i podpisaniu kontraktów z zawodnikami rozpoczął się tym samym okres przygotowawczy do startów w sezonie kolarskim 2010. Przejście ekipy do wyższej kategorii zespołów zawodowych spowodowało jednocześnie zmiany w sposobie przygotowań. Dyrektor sportowy ekipy – Piotr Wadecki dokonał ustaleń i przedstawił wstępny plan przygotowań. ….

Już od 15 listopada zgrupowaniem w Hotelu LAS w Piechowicach rozpoczyna się czas przygotowań do sezonu 2010. Dzięki gościnności Pana Eugeniusza Zielenkiewicza, właściciela hotelu, który od kilku sezonów sponsoruje pobyty kolarzy w swoim hotelu, może w doskonałych warunkach i spokoju przygotowywać się do startów.

Na pierwszym zgrupowaniu, które będzie miało charakter konsultacyjno – treningowy, pojawia się wszyscy kolarze za wyjątkiem Tomka Lisowicza, który musi poddać się zabiegowi operacyjnemu. Podczas tego spotkania zwrócimy szczególna uwagę na poprawę sprawności ogólnej zawodników poprzez gimnastykę, gry zespołowe oraz zajęcia na siłowni a gdy będą odpowiednie warunki pogodowe do zajęć zostaną włączone narty biegowe. Będzie to również czas na integracje i konsolidację zespołu. Pierwsze zgrupowanie potrwa do 25 listopada, a kolejny pobyt w Piechowicach planujemy już od 10 grudnia.

Źródło: www.ccckol.polkowice.pl

Foto: naszosie.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments