CCC PolsatJak poinformował Zarząd Klubu MKS Orzeł Polkowice w sezonie kolarskim 2010 zawodowa ekipa kolarska CCC Polsat Polkowice będzie występowała w gronie ekip profesjonalnych.

“Wszelkie wymagane dokumenty zostały przesłane do UCI i oczekujemy na oficjalne potwierdzenie rejestracji ekipy” – powiedział Prezes Zarządu, Krzysztof Korsak.

Awans do wyższej kategorii kolarskich ekip zawodowych to przede wszystkim przepustka do udziału w wyścigach kat. HC, w wyścigach Pro Tour a w szczególności występ na naszym narodowym wyścigu – Tour de Pologne. Przejście wiąże się również ze zmianami organizacyjnymi samej ekipy kolarskiej która wg przepisów UCI powinna składać się z minimum 16 kolarzy.

Dyrektor sportowy, Piotr Wadecki dokonał już stosownych zmian w składzie ekipy wzmacniając go jednocześnie o nowych zawodników.

W sezonie kolarskim 2010 ekipa CCC Polsat Polkowice będzie występowała w składzie:

Łukasz Bodnar, Dariusz Batek, Adrian Honkisz, Krzysztof Jeżowski, Sylwester Janiszewski, Tomasz Kiendyś, Tomasz Lisowicz, Bartłomiej Matysiak, Tomasz Marczyński, Jarosław Rębiewski, Tomasz Repiński, Tomasz Smoleń, Adam Sznitko, Kamil Zieliński.

Naszym głównym celem w sezonie 2010 będą straty i walka o zwycięstwa w wyścigach UCI w Polsce a w szczególności na wyścigu „Szlakiem Grodów Piastowskich”, Mistrzostwach Polski (obrona tytułu Mistrza Polski) a także start w Tour de Pologne – powiedział Piotr Wadecki. W tym sezonie chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę na podnoszenie poziomu sportowego poszczególnych zawodników oraz całej ekipy. Jako ekipa profesjonalna będziemy mogli startować w dobrych wyścigach w Europie a konfrontacja z zawodnikami innych ekip profesjonalnych by móc nawiązać z nimi walkę w sposób naturalny wymusi podnoszenie poziomu.

27 października br. w Polkowicach nastąpi podpisanie kontraktów z zawodnikami którzy znaleźli się w składzie ekipy na sezon 2010.

Źródło: www.ccckol.polkowice.pl

Foto: naszosie.pl

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł

Fantastyczna wiadomość ! Może się coś ruszy w polskim kolarstwie.

wolly
wolly

Cyt.: “Wszelkie wymagane dokumenty zostały przesłane do UCI i oczekujemy na oficjalne potwierdzenie rejestracji ekipy – powiedział Prezes Zarządu, Krzysztof Korsak”.

Czyli, pozostaje czekac na potwierdzenie rejestracji a nie podniecanie się. Poza tym wyczytałem 14 nazwisk a wg przepisów UCI drużyna powinna składać się z minimum 16 kolarzy. Skoro dokumenty już zostały wysłane do UCI to kto jeszcze znalazł się w składzie?

Daras
Daras

Może rzeczywiście, póki nie ma decyzji, nie ma co się ekscytować. Ale ważne jest to, że są ludzie którzy chcą inwestować kasę w kolarstwo szosowe, bo przejście o oczko wyżej do proffesional team wiąże się z dużo wyższym budżetem…oby się udało! Trzymam kciuki!