Alexander VinokourovAlexander Vinokourov (Astana) został triumfatorem francuskiego wyścigu na czas Chrono des Nations. Zmęczony Philippe Gilbert (Silence-Lotto) zajął siódmą pozycję.

To trzecie zwycięstwo Vinokurowa od sierpnia, kiedy to Kazach wrócił po dwuletnim zawieszeniu za stosowanie dopingu. Wcześniej wygrał czasówkę w Tour de l’Ain, a także został Mistrzem Azji.

„Vino” dystans 48,5 kilometra przejechał w 1:00:09 uzyskując przewagę ponad minuty nad drugim Jean-Christophe Peraud (Fra), Mistrzem Francji w jeździe na czas. Trzeci był Yuriy Krivtsov (AG2R La Mondiale).

Zmęczony zwycięzca Giro di Lombardia, Philippe Gilbert, po niespełna 24 godzinach od sobotniego triumfu, dziś zajął siódmą pozycję, przejeżdżając trasę o 2:34 dłużej niż Vinokourov.