P1050508Maratonem kolarskim MTB w Chrząstawie organizowanym przez Macieja i Łukasza Bodnarów, zawodowa ekipa kolarska CCC Polsat Polkowice zakończyła oficjalnie starty w wyścigach kolarskich sezonu 2009.

A był to sezon bardzo udany, obfitujący w liczne zwycięstwa w wyścigach etapowych i klasycznych a przede wszystkim zakończony zdobyciem w Dolsku przez Krzysztofa Jeżowskiego tytułu Mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego.

Ekipa CCC Polsat Polkowice w sezonie kolarskim 2009 występowała w składzie: Łukasz Bodnar, Adrian Honkisz, Krzysztof Jeżowski, Tomasz Kiendyś, Tomasz Lisowicz, Bartłomiej Matysiak, Jarosław Rębiewski, Tomasz Smoleń oraz Piotr i Kamil Zielińscy a dyrektorem sportowym ekipy był Piotr Wadecki.

Po bardzo intensywnie przepracowanym okresie jesienno-zimowym na kilku zgrupowaniach sportowych w kraju i na Majorce, ekipa rozpęczała sezon od startu na wyścigu Tour de Taiwan. Pierwszy start ekipy okazał się bardzo udany. Z dalekiego Tajwanu, gdzie ekipa występowała w barwach sponsora rowerów Meridy, kolarze przywieźli 3. zwycięstwa etapowe (Jeżowski 2. i Kiendyś 1.) oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu które odniósł Krzysztof Jeżowski. Pierwszy start kolarzy w Polsce na wyścigu otwierającym sezon kolarski 2009, to również sukces CCC, tym razem zwycięstwo w Sobótce odnosi nowy nabytek ekipy – Tomasz Smoleń. Kolejny egzotyczny start ekipy w wyścigu Dookoła Maroka to dominacja „pomarańczowych”. Na 10. rozegranych etapów, kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice wygrywają 7. a Krzysztof Jeżowski dorzuca do swojego konta kolejne 4. zwycięstwa i zostaje niekwestionowanym liderem wśród kolarzy ekip zawodowych. Tej pozycji nie odda już do końca a sezon kolarski 2009 kończy mając na swoim koncie łącznie 18 zwycięstw.

W dalszej części sezonu ekipa CCC Polsat Polkowice startuje w większości na wyścigach w kraju gdzie priorytetem są wyścigi kolarskiej Pro Ligi. Mimo olbrzymiej rywalizacji pomiędzy grupami zawodowymi, kolarze „pomarańczowych” sukcesywnie „dorzucają” kolejne zwycięstwa. I tak, łupem CCC padają zwycięstwa etapowe na wyścigu „Szlakiem Grodów Piastowskich” (Jeżowski – prolog, Smoleń – 3 etap), „Solidarności i Olimpijczyków” (Matysiak – 6 etap) a także na Małopolskim Wyścigu Górskim gdzie Jeżowski i Smoleń wygrywają po 1. etapie. Dużym sukcesem jest zwycięstwo odniesione przez Łukasza Bodnara w wyścigu Mazovia Tour. Wygrywa on jeden z etapów oraz klasyfikację generalną wyścigu. Kolejnym z kolarzy który w znaczący sposób powiększał dorobek zwycięstw ekipy był Tomasz Kiendyś. Wygrał on wyścig o Puchar MON, kryteria w Krakowie, Zielonej Górze, Wieluniu a także prolog „Pomerania Tour”. Najbardziej cennym dla ekipy CCC Polsat Polkowice w sezonie 2009 było zwycięstwo odniesione przez Krzysztofa Jeżowskiego w wyścigu ze startu wspólnego na Mistrzostwach Polski w Dolsku. Krzysztof Jeżowski przy olbrzymim wsparciu całej ekipy wywalczył tytuł Mistrza Polski, a Tomasz Smoleń zajmując 2. miejsce został v-ce Mistrzem Polski.

W rywalizacji kolarskiej Pro Ligi Arkus&Romet Tomasz Kiendyś zajął 3. miejsce w klasyfikacji indywidualnej a ekipa CCC Polsat Polkowice zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej Pro Ligi Invest Banku.

Łącznie w sezonie kolarskim 2009 kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice odnieśli 43 zwycięstwa, 21 razy stawali na 2 miejscu a trzecie miejsce zajmowali 20 razy.

Poniżej zestawienia indywidualne zwycięstw, II i III miejsc.

ZWYCIĘSTWA

Krzysztof JEŻOWSKI – 18

Tomasz KIENDYŚ – 7

Łukasz BODNAR – 5

Tomasz SMOLEŃ – 4

Adrian HONKISZ – 2

Jarosław RĘBIEWSKI – 2

Bartłomiej MATYSIAK – 2

Piotr ZIELIŃSKI – 1

Kamil ZIELIŃSKI – 1

Tomasz LISOWICZ– 1

II MIEJSCA

Krzysztof JEŻOWSKI – 8

Tomasz SMOLEŃ – 4

Jarosław RĘBIEWSKI – 3

Tomasz KIENDYŚ – 2

Bartłomiej MATYSIAK – 2

Tomasz LISOWICZ – 1

Łukasz BODNAR – 1

III MIEJSCA

Krzysztof JEŻOWSKI – 6

Tomasz SMOLEŃ – 1

Tomasz KIENDYŚ – 3

Bartłomiej MATYSIAK – 5

Tomasz LISOWICZ – 2

Piotr ZIELIŃSKI – 3

Źródło: www.ccckol.polkowice.pl

Foto: naszosie.pl

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Rebe
Rebe

Nie sledzę na bieżąco , ale gdzieś mi zniknął z CCC mój klon czyli Piotr Zieliński. Za informacje z góry dziękuję.
Piotr rebe Zieliński