Michael RasmussenMichael Rasmussen (Tecos) zwyciężył prolog  wyścigu Vuelta a Chihuahua (kat. 2.1.) i został jego pierwszym liderem.

Prolog wiodący pod górę, o długości 4,2 km otworzył meksykański wyścig Vuelta a Chihuahua. Rasmussen przejechał ten dystans w 8:44.

Duńczyk pokonał drugiego zawodnika Daniela Moreno (Caisse d’Epargne) jedynie o 0,26 sekundy, trzecie miejsce zajął Oscar Sevilla (Rock Racing).

Jestem bardzo szczęśliwy, cieszę się że mogłem zwyciężyć dla drużyny. Byłem gotów do startu w Vuelta a Espana, ale okazało się, że będzie to niemożliwe. Wygrałem Vuelta a Puebla. Dziś zwyciężyłem prolog i mam nadzieję, że utrzymam prowadzenie do końca, choć w czołówce jest bardzo ciasno. Czuję się młodo i chciałbym osiągnąć poziom sprzed dwóch lat” – powiedział Rasmussen.

Przypomnijmy, że Rasmussen była zawieszony przez dwa lata, za stosowanie EPO podczas Tour de France 2007.

Wyścig Vuelta a Chihuahua składa się z prologu oraz sześciu etapów i potrwa do soboty.