Andy SchleckAndy Schleck (Team Saxo Bank), który w ostatni weekend nie ukończył wyścigu ze startu wspólnego Mistrzostw Świata w Mendrisio, zakończył sezon.

Luksemburczyk w sierpniu, podczas wyścigu Clasica San Sebastian upadł na mokrej nawierzchni i wycofał się w dalszej rywalizacji. Kontuzja nie okazała się zbyt poważna i Andy stanął na starcie Vuelta a Espana. Jednak po ósmym etapie, z powodu problemów żołądkowych nie był w stanie kontynuować wyścigu.

Schleck jest zmęczony sezonem, przypomnijmy że 24-letni zawodnik w tym roku ukończył Tour de France na drugiej pozycji, wygrywając klasyfikację młodzieżową, triumfował także w wyścigu Liege-Bastogne-Leige, a także został Mistrzem Luksemburga ze startu wspólnego.

Kolarz miał jeszcze wystartować w Giro di Lombardia (17.10.09), podobnie jak jego brat Frank, ale obaj zakończyli już sezon.