Podium MŚ U23 TTAustralijczyk Jack Bobridge pokonując dystans 33,2 km w czasie 40:44, zdobył złoty medal Mistrzostw Świata w indywidualnej jeździe na czas kolarzy do lat 23.

Na starcie do pierwszej konkurencji Mistrzostw Świata stanęło 65 zawodników, wśród nich dwóch Polaków. O 9:41 na trasę wyruszył Jarosław Marycz, a o 10:22 Michał Kwiatkowski.

Zawodnicy do pokonania mieli dwie rundy po 16,6 km. Trasa była płaska z jednym krótkim podjazdem, z nachyleniem 10 %.

Najszybciej ten dystans pokonał Australijczyk Jack Bobridge, drugi był Portugalczyk Nelson Oliveira ze stratą 19 sekund, a zeszłoroczny srebrny medalista w tej konkurencji Niemiec Partick Gretsch tym razem był trzeci, który przyjechał 28 sekund za zwycięzcą.

Jarosław Marycz uplasował się na 19 pozycji (strata 1:43), a Michał Kwiatkowski na 43 miejscu (strata 03:07).

Obrońca tytułu z zeszłego roku, Włoch Adriano Malori dziś był piąty.