brzezna_paulina5Kazimierz Stafiej, selekcjoner kadry elity kobiet, przedstawił 4-osobowy skład reprezentacji na Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym w Mendrisio, które odbędą się w dniach 23-27 września.

Wszystkie panie pojadą tylko w wyścigu ze startu wspólnego, który zostanie rozegrany w sobotę 26 września (Transmisja telewizyjna na żywo w TVP Sport i Eurosport).

W składzie znalazły się: Paulina Brzeźna, Sylwia Kapusta, Monika Grzebinoga oraz Małgorzata Jasińska.

– Przygotowania do mistrzostw zaczęliśmy stosunkowo niedawno, ale muszę przyznać, że przebiegają one bardzo dobrze – powiedział Kazimierz Stafiej. – Po zgrupowaniach mieliśmy dwa starty, które wypadły bardzo dobrze i możemy być z nich zadowoleni. W tym ostatnim we Francji, z bardzo dobrej strony pokazała się Sylwia Kapusta, która na trzech etapach była klasyfikowana w czołówce, a generalnie zajęła 14. miejsce.

– Jeżeli chodzi o zadania dla dziewczyn to założyliśmy, że do samego końca o jak najwyższe miejsce na mecie będą walczyć Paulina Brzeźna, która ma w tym sezonie największy kontakt z czołówką światową oraz Sylwia Kapusta, która pokazała, że jej dyspozycja jest dobra i wciąż rośnie – informuje Stafiej. – Monika Grzebinoga oraz Małgorzata Jasińska będą starały się jechać w czole peletonu i zabierać do ucieczek. Chcę żeby były jak najwięcej widoczne.

Kadra kobiet wraz z selekcjonerem, przybędzie do miejscowości Sessa, gdzie będzie baza polskiej ekipy – we wtorek. Start pań w sobotę rano. Kobiety mają do przejechania 124,2 km.

Źródło + foto: www.pzkol.pl


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments