ValverdeAlejandro Valverde (Caisse d’Epargne) jest przekonany, że hiszpański zespół stać jest na zdobycie medalu, w niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego.

Valverde mówi: “ Wezmę każdy medal, ale złoto jest moim głównym celem, tylko tego krążka brakuje w moim życiorysie“. Hiszpanowi zależy na zdobyciu tęczowej koszulki Mistrza Świata po ostatnim zwycięstwie w wyścigu Vuelta a Espana jest w bardzo dobrej formie. Przypomnijmy, że Valverde posiada już medale Mistrzostw Świata: dwa srebrne z 2003 i 2005 roku oraz brązowy z 2006. Teraz do kolekcji brakuje mu jedynie złota.

Zdobycie tytułu Mistrza Świata na koniec sezonu, po pierwszym zwycięstwie w wielkim tourze byłoby mi bardzo potrzebne, aby udowodnić wszystkim, że jestem profesjonalistą i jestem “czysty”.

Hiszpan podkreśla, że niezwykle ważne będzie szczęście, ponieważ jest to wyścig jednodniowy i wszystko może się zdarzyć. Ma nadzieje, że bardzo dobrze przygotowany zespół, osiągnie sukces.

“Kolarze reprezentujący Hiszpanię są w bardzo dobrej dyspozycji, zarówno fizycznej jak i psychicznej. Naszą siłą jest zgrany zespół.”

Jak będzie ? Okaże się już jutro. Start do wyścigu ze startu wspólnego zaplanowano na 10:30.

Prezentacja Mistrzostw Świata > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments